22. júl 2018
Facebook
piatok, 13 október 2017 12:00

Dokument Učiace sa Slovensko nie je v súčasnosti podľa ministerky školstva realizovateľný

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Dokument Učiace sa Slovensko nie je v súčasnosti podľa ministerky školstva Martiny Lubyovej prakticky realizovateľný. Ako odpovedala v NR SR na otázku opozičného poslanca Ondreja Dostála, dokumentu chýbajú priority, neobsahuje rozpočet a časový sled akčných plánov. „Keď bude mať realizovateľnú formu, môžeme sa rozprávať o otázke politickej podpory,“ uviedla. Odporúčame:
Situácia v školstve je podľa Lubyovej kritická, Machala má pre svoju funkciu odborné predpoklady Lubyová chce dokument predložiť na diskusiu do parlamentného výboru pre školstvo a vzdelávanie, kde bude o ňom diskutovať celé politické spektrum. Potom sa dokument dopracuje z niekoľko stoviek strán na približne 50-stranový rozsah. Následne ho chce dať ministerka na dopracovanie expertnej skupine. Ministerstvo školstva 2. októbra zverejnilo dokument Učiace sa Slovensko, z ktorého však vypustili podtitul „Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania“, ktorý predchádzajúce verzie dokumentu obsahovali.

Viac k témam: Martina Lubyová, Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR, reformný dokument Učiace sa Slovensko, školstvo, výbor NR SR pre školstvo a vzdelávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Dokument Učiace sa Slovensko nie je v súčasnosti podľa ministerky školstva realizovateľný © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 59 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner