14. august 2018
Facebook
piatok, 13 október 2017 12:00

Srdcovocievny ústav vyzýva ľudí k darovaniu krvi, má jej akútny nedostatok

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. októbra (WebNoviny.sk) - Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) a Detské kardiocentrum v Bratislave majú akútny nedostatok krvi. Vyzývajú preto dobrovoľníkov, aby darovali krv v pondelok počas III. ročníka odberu krvi. Ako informovala hovorkyňa NÚSCH Dobroslava Krajačičová-Lauková, krv môže darovať každý zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, ak daruje krv pravidelne, tak až do veku 65 rokov. Odporúčame:
V bratislavskom NÚSCH hľadajú náhradu za zdravotníkov, ktorí podali hromadnú výpoveď Darcovia sa nesmú liečiť na žiadne chronické ochorenie, žena nemôže mať menštruačný cyklus a byť krátko po pôrode. "Krvi máme akútny nedostatok a každý, kto sa prihlási a môže darovať krv, môže zachrániť život niekomu inému," uviedla Krajačičová-Lauková. III. ročník odberu krvi od dobrovoľných darcov sa uskutoční v pondelok od 8:00 do 11:00 v telocvični Fyziatricko-rehabilitačného oddelenia NÚSCH, Pod Krásnou hôrkou 1 v Bratislave. Odber sa uskutoční prostredníctvom Mobilnej odberovej jednotky Národnej transfúznej služby SR. Viac informácií je prístupných na internetovej stránke www.ntssr.sk .

Viac k témam: darovanie krvi, Detské kardiocentrum v Bratislave, NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb
Zdroj: Webnoviny.sk - Srdcovocievny ústav vyzýva ľudí k darovaniu krvi, má jej akútny nedostatok © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 62 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner