22. október 2018
Facebook
nedeľa, 14 január 2018 15:00

Andrej Kiska nie je podľa premiéra nadčlovek a vyzýva ho, aby zverejnil daňové doklady KTAG

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) - Verejnosť by mala mať prehľad o daňových záležitostiach najvyšších ústavných činiteľov. V diskusnej relácií televízie TA3 V politike to dnes povedal predseda vlády Robert Fico. "Ľudia musia vedieť, či najvyšší ústavní činitelia podvádzali na daniach, musia vedieť, koľkokrát využili účinnú ľútosť, musia vedieť, čo sa dialo v marci 2014, pretože nie ja, ale pán prezident o tom hovoril, že mal problém s nejakými DPH-čkami. Ukázalo sa, že to je nejaká firma KTAG, ktorá preukázateľne platila kampaň prezidentovi," povedal Fico. Zároveň vyzval prezidenta Andreja Kisku, aby zverejnil detaily financovania volebnej kampane v prezidentských voľbách z roku 2014. "Podľa všetkého mal pán Kiska motorček v bicykli," povedal premiér s tým, že prezident by mal zverejniť všetky dokumenty.

Mlčaním vznáša tieň podozrenia

Ako Fico dodal, treba zabrániť tomu, aby sa podobná situácia s možným prekročením finančného limitu zopakovala v priebehu ďalších prezidentských volieb v marci 2019. Prezident podľa Fica mlčaním v tejto veci vznáša obrovský tieň podozrenia, ako prebehli prezidentské voľby. Prevencia podobných prípadov by mala byť podľa neho aj legálne ošetrená. "Ak treba prijať nejaký zákon, chcem to iniciovať," zdôraznil s tým, že na tento problém by sa mal zamerať v najbližších mesiacoch. Odporúčame:
Premiér Fico na oslavách výročí Slovenskej a Českej republiky v Prahe stretol Zemana aj Babiša "Budeme musieť formou zákona dať povinnosť každému ústavnému činiteľovi na úrovni prezidenta, predsedu vlády, ja sa z toho nechcem vymaniť, aby to bol nejaký lex prezident, aby musel dokázať, ako si financoval kampaň, koľko peňazí do toho dal," zdôraznil Fico.

Zatĺkanie škodí funkcii

Prezident podľa predsedu vlády nie je nadčlovek, ktorý stojí nad ostatnými ľuďmi. "Nech zverejní všetky daňové doklady spoločnosti KTAG za marec 2014, nech zverejní kompletné účtovníctvo za rok 2013, nech povie pán prezident, koľko doplácal na základe účinnej ľútosti daní, nech povie, čo sa dialo v roku 2014. Nič iné nechcem, veď to je normálna výzva," uviedol Fico. Odporúčame:
Prezident Kiska prevzal záštitu nad Plesom v opere, každý úspešný človek sa má podeliť o úspech Je podľa neho dôležité, aby prezident nevyvolával pochybnosti. "Tých podozrení je tak veľa, až mám z nich niekedy husiu kožu," skonštatoval premiér. Zatĺkanie zo strany prezidenta podľa Fica škodí jeho funkcii a môže škodiť priebehu volieb v roku 2019. "Je to legitímna téma," dodal.

Viac k témam: Andrej Kiska, Kiska Travel Agency (KTAG), Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Kiska nie je podľa premiéra nadčlovek a vyzýva ho, aby zverejnil daňové doklady KTAG © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 86 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner