13. december 2018
Facebook
utorok, 13 marec 2018 14:00

V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - V skorých ranných hodinách v utorok v Michalovciach zadržali Antonina V..

Taliani žiadajú o jeho vydanie

Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová, dôvodom je, že na túto osobu vydal súd v Benátkach európsky zatýkací rozkaz. Odporúčame:
Taliani už v roku 2013 informovali slovenskú políciu o Vadalovi "Európskym zatýkacím rozkazom žiada taliansky súd o vydanie Antonina V. na trestné stíhanie do Talianska pre drogový trestný čin spáchaný organizovanou zločineckou skupinou s nadnárodnou pôsobnosťou. Celý postup bol realizovaný v maximálnom utajení, aby sa zabránilo úniku informácií a prípadnému zmareniu tohto úkonu," uviedla Predajňová s tým, že na riešení tejto záležitosti spolupracovali GP SR a Eurojust, ktorý koordinoval spoluprácu medzi talianskymi a slovenskými orgánmi.

V textoch ho spomínal aj zavraždený novinár

Predbežné vyšetrovanie v tejto veci podľa Predajňovej vykonáva podľa príslušných ustanovení o európskom zatýkacom rozkaze v platnom znení Krajská prokuratúra Košice. "V rámci 48-hodinovej lehoty, ktorú má prokurátor po zadržaní osoby k dispozícii na rozhodnutie o ďalšom postupe, Krajská prokuratúra Košice podá Krajskému súdu v Košiciach návrh na vzatie zadržanej osoby do predbežnej väzby," vysvetlila hovorkyňa. Odporúčame:
Generálna prokuratúra v súvislosti s posledným článkom Kuciaka preverí najmenej 73 trestných vecí V rámci medzinárodnej akcie bolo podľa nej zadržaných 17 osôb, z ktorých 11 sa nachádza vo väzbe a šesť v domácom väzení. "Ďalšie informácie v tomto štádiu konania nie je možné poskytnúť," dodala. Antonino V., ktorého spomínal v textoch zavraždený novinár Ján Kuciak, podniká na východnom Slovensku. V súvislosti s vyšetrovaním vraždy bol už zadržaný slovenskou políciou, neskôr ho však prepustili.

Viac k témam: Antonino Vadala, Ján Kuciak, krimi
Zdroj: Webnoviny.sk - V Michalovciach zadržali Antonina V., v Taliansku ho majú stíhať pre drogy © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 66 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner