13. december 2018
Facebook
streda, 14 marec 2018 18:00

Možných termínov predčasných volieb je viac, tvrdí podpredseda SNS Jaroslav Paška

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) - Možných termínov na predčasné parlamentné voľby môže byť podľa podpredsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslava Pašku viac. Uviedol to dnes pred novinármi s tým, že predpokladá, že to nebude počas prázdnin.

Vhodná konštelácia

Ako najpravdepodobnejší termín sa spomína 7. júl. "Nechcel by som to hodnotiť. Je otázka, do akej miery to bude vhodná konštelácia," uviedol Paška s tým, že technicky by sa dal júlový termín stihnúť a SNS je za čo najskorší termín. "Naša strana sa nebude to tohto veľmi vkladať. Budeme sa usilovať, aby bol problém vyriešený čím skôr," dodal. Odporúčame:
Hrnčiar sa stotožňuje s výsledkom Republikovej rady Most-Híd, bude hlasovať v súlade s klubom Na otázku, kedy by mal byť termín istý, uviedol, že je to v kompetencii koaličných lídrov, aby o tom rozhodli v lehote, do pondelka 19. marca."Pokiaľ Most-Híd funguje ako koaličný partner a necháva NR SR konštruktívne viesť ďalej, tak je potrebné vytvoriť priestor, aby sa takto pracovalo a aby sa udržala forma spolupráce aj v predvolebnom období," uviedol Paška s tým, že zákony, ktoré sú v prvom či v druhom čítaní, by bolo dobré dotiahnuť do konca.Jaroslav Paška uviedol, že stále je možnosť, že zásadná rekonštrukcia vlády by mohla priniesť riešenie.

Dostatočný priestor

V prípade, ak by sa koalícia nakoniec dohodla na rekonštrukcii vlády a zhodla by sa na výmene premiéra, by bolo podľa Pašku veľmi dôležité, či by náhradníka prezident Andrej Kiska akceptoval a či by ho vymenoval. "Nechceli by sme robiť personálnu politiku Smeru," uviedol. Odporúčame:
Rokovanie vlády bolo podľa ministrov vecné, Kaliňák sa na konci poďakoval za spoluprácu Podľa Pašku by to mal byť človek s politickými skúsenosťami, za sebou by mal mať odbornú kariéru, mal by byť známy verejnosti a mal by byť dôveryhodný. SNS však do vyjednávania Mosta-Híd so Smerom nezasahuje. "Snažíme sa, aby mali dostatočný priestor," dodal.

Viac k témam: Jaroslav Paška, predčasné parlamentné voľby, Smer-SD, SNS, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Možných termínov predčasných volieb je viac, tvrdí podpredseda SNS Jaroslav Paška © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 85 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner