Print this page
streda, 11 apríl 2018 14:00

Matovič upozornil na tržby firmy manželky ministra Druckera a adresoval výzvu Čižnárovi

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič upozornil na tržby firmy manželky ministra vnútra Tomáša Druckera Logaro s.r.o., ktorá si za rok 2017 vyfakturovala za poradenské služby 212 000 eur. Matovič to označil za superbiznis. Ako povedal v stredu na tlačovej besede, z vyjadrení ministra Druckera je jasné, že za firmu Logaro s.r.o. koná on a nie jeho manželka. Matovič upozornil, že priemerný počet zamestnancov v tejto firme bol 1,5 človeka. To znamená, že bol zamestnaný jeden človek na hlavný a druhý na vedľajší úväzok. Z účtovnej závierky podľa Matoviča vyplýva, že spoločnosť mala zisk 138 738 eur, čo je 66 percent po odpočítaní nákladov na auto a platy.

Upozornil na prílohu k účtovnej závierke

Podľa Matoviča pri takejto tržbe vyplýva, že každý pracovný deň by si museli dvaja zamestnanci účtovať za každú hodinu 80 - 90 eur. „To by museli čakať ľudia v radoch,“ uviedol. Odporúčame:
Manželka ministra Druckera skončí s podnikaním, dôvodom nie sú vykonštruované obvinenia Matoviča Upozornil tiež na prílohu k účtovnej závierke o pohľadávkach vo výške 182 774 eur so splatnosťou do ďalšieho roka. „Drucker nemá firmu, kde by ľudia stáli v radoch na poradenstvo. Ale majú firmu, kde sa väčšina účtovala v decembri,“ konštatoval Matovič, podľa ktorého je možné, že tieto tržby sú od firiem synov matiek, ktorým Drucker dohodol biznis. „Nemôžeme si dovoliť nevedieť komu Drucker v decembri fakturoval,“ vyhlásil Matovič, ktorý vyzval Druckera, aby zverejni faktúry za poradenstvo. „Je možné sa domnievať, že išli synom matiek firiem, ktorým ste dohadovali biznis ako minister zdravotníctva. Ak to nezverejníte, mala by konať Národná kriminálna agentúra (NAKA). Vyzývam generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby konal aj bez trestného oznámenia. Je podozrenie, že sa štát tuneluje spôsobom, že dohodím firmám biznis a potom faktúry platia synovia,“ uviedol Matovič. Zároveň Druckera žiada o zverejnenie zmlúv s firmou REMPO, ale aj zmluvy, ako nadobudol pozemky v Trnave a Špačinciach, a tiež ako ich predal.

Ponuka na kúpu pozemkov stále platí

Matovič tiež kritizoval utorkové vyjadrenie Druckera, podľa ktorého Matovič ľudom berie dôveru v túto krajinu. „Tým, že ho vyzliekam donaha robím presný opak, aby ľudia mali dôveru. Preto upozorňujeme na prešľapy politikov,“ uviedol. Drucker sa v utorok priznal, že to nie je o biznise jeho manželky, ale jeho. Pripomenul jeho slová: „… ešte pred tým, ako mi dal ponuku..., ...som debatoval..., ...uvažoval..., … že mu ponúknem…, ...prijímam ponuku…, venujem nemocnici“. „Nenájdete ani slovíčko, že manželka sa rozhodla, on prijíma ponuku, on venuje. Verejne sa usvedčil že podniká, biznis je jeho a len formálne je napísaný na manželku,“ vyhlásil Matovič. Predseda OĽaNO zároveň oznámil, že jeho ponuka kúpiť od Druckera pozemky sa nevzťahuje len na jeho pozemky, ale aj jeho „bandy“. "Ponúkam jemu, aby vybavil predaj pozemkov 78 000 m2 a ponúkam 133 000 eur, čo je dvojnásobok. Čakám na zmluvu,“ uviedol. Tiež chce, aby Drucker vrátil ľuďom 300-tisíc eur, ktoré zarobil na predaji pozemkov v Špačinciach. „Tieto peniaze patria ľuďom. Nezalepujte nám oči tým, že ste sa vzdali nemorálneho zisku v Trnave. Vráťte peniaze ľuďom,“ vyzval Matovič Druckera.
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v pondelok 9. apríla na tlačovej besede poukázal na to, že minister vnútra Drucker pravdepodobne zobral úplatok 1 380 000 eur, keď jeho manželka kúpila pozemky v hodnote jeden a pol milióna eur za 120 tisíc eur. Matovič sa pýta, či je toto úplatok za to, že bol tak štedrý a zatajoval zmluvy s firmou REMPO, keď bol šéfom Slovenskej pošty. Matovič poukázal na to, že Tomáš Drucker „futroval“ firmu REMPO štátnymi zákazkami za desiatky miliónov eur. Keď sa stal ministrom, jeho žena založila Logaro s.r.o. a do nej "pristáli" pozemky v rozlohe 34 tisíc metrov štvorcových v obci Špačince a v Trnave za 120 tisíc eur od firmy Mlynské pole, kde spoločníkmi sú manželia Dvoreckí. Pozemky mali aj inžinierske siete. Dnes podľa Matoviča majú hodnotu jeden a pol milióna eur. Matovič sa pýta, ako sa podaril takýto podnikateľský zázrak s ľudmi, s ktorými podpisoval zmluvy ako šéf pošty.


Viac k témam: firma Rempo, Igor Matovič, Logaro s.r.o., Mlynské pole, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, pozemky, Tomáš Drucker
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovič upozornil na tržby firmy manželky ministra Druckera a adresoval výzvu Čižnárovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 177 times
Super User

Latest from Super User

Media

NULL

Image Gallery

NULL