25. marec 2019
Facebook
streda, 13 jún 2018 18:00

Kiska pomenoval veci pravdivo, tvrdí Pčolinská a Galko je so správou o stave republiky spokojný

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) - Na správu o stave Slovenskej republiky, ktorú predniesol v parlamente prezident Andrej Kiska, reagovali aj opoziční poslanci zo strán Sme rodina, Sloboda a solidarita a strana SPOLU. Odporúčame:
Správa prezidenta Andreja Kisku o stave republiky, s ktorou vystúpil v parlamente Nezaradený poslanec Miroslav Beblavý vníma vystúpenie Kisku ako pomenovanie zásadných zlyhaní právneho štátu. "Hovoril pravdu bez ohľadu na to, či je populárna alebo nie," vyhlásil. "Tento prejav bol primeraný situácii po smrti Jána Kuciaka," povedal.

Polícia má veľmi zlé meno

"Väčšiu politickú odvahu si vyžiadalo to menej populárne, čo povedal potom - že ústavné stropovanie dôchodkového veku je prázdny populizmus, ktorý garantuje iba jediné - nižšie dôchodky," uviedol. Odporúčame:
Kiska vo svojej správe o stave republiky v parlamente hovoril o vražde Kuciaka, ale venoval sa aj iným oblastiam Poslanec za SaS Ľubomír Galko bol spokojný s tým, že Kiska pomenoval, že polícia má veľmi zlé meno. "Hovoril, kto je za to zodpovedný. Presne povedal to, čo bolo treba povedať," uviedol. Zároveň je rád, že si prezident prejavom neurobil pí ár, keďže má ambíciu angažovať sa v politike. "Ja ten prejav hodnotím pozitívne," dodal. Odporúčame:
Foto: Kotlebovci narušili prejav prezidenta Kisku v parlamente Poslankyňa za hnutie Sme rodina Adriana Pčolinská si myslí, že prezident pomenoval veci pravdivo. "No škoda, že takto rázne nekritizoval nefungujúcu spravodlivosť na Slovensku počas svojho pôsobenia od začiatku. Situácia sa stále zhoršovala, no morálna autorita bola potichu. Ozvala sa až vtedy, keď sa dostala do konfliktu s Robertom Kaliňákom a Robertom Ficom pre let do Popradu a pre únik informácií z preverovania jeho firmy KTAG. Ale lepšie neskoro, ako nikdy," vyjadrila Pčolinská.

Vražda novinára Kuciaka

Slovenský prezident Andrej Kiska vystúpil v strede na pôde parlamentu a predstavil správu o stave Slovenskej republiky. Viac ako polovicu prejavu o stave republiky hovoril o vražde vo Veľkej Mači, keď vo februári boli zavraždení investigatívny novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica, archeologička Martina Kušnírová, a súvislostiach s touto vraždou.  Spomenul nielen zrušenie Mečiarových amnestií, problémy zastropovania dôchodkového veku, protesty po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice, ale aj staronové programové vyhlásenie Pellegriniho vlády.

Viac k témam: Adriana Pčolinská, Andrej Kiska, Ján Kuciak, Ľubomír Galko, Miroslav Beblavý, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Kiska pomenoval veci pravdivo, tvrdí Pčolinská a Galko je so správou o stave republiky spokojný © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 103 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner