23. apríl 2019
Facebook
piatok, 09 november 2018 15:00

Ľudia v Bratislavskom kraji vyberú v komunálnych voľbách 89 starostov a primátorov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 9. novembra (WebNoviny.sk) - Ľudia v Bratislavskom samosprávnom kraji si v sobotu budú voliť 89 starostov a primátorov a 942 poslancov. Primátora si budú okrem hlavného mesta Bratislavy voliť aj v okresných mestách Malacky, Senec a Pezinok, ako aj v mestách Modra, Stupava a Svätý Jur. Okrem primátorov miest a starostov obcí si voliči budú vyberať svojich zástupcov aj do mestských a miestnych zastupiteľstiev.

Desať mien sa uchádza o kreslo primátora

O post primátora Hlavného mesta SR Bratislavy sa uchádza desať kandidátov, z toho je jedna žena. Primátorom Bratislavy tak chcú byť súčasný primátor Ivo Nesrovnal (nezávislý), starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva s podporou OĽANO, SaS, KDH, SME RODINA - Boris Kollár, NOVA, OKS a Zmena zdola, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy Iveta Plšeková (nezávislá), bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika (nezávislý), politik a predseda mimoparlamentnej politickej strany NAJ - Nezávislosť a Jednota Viktor Béreš, advokát Jaroslav Brada (nezávislý), architekt Matúš Vallo s podporou Team Vallo, Progresívne Slovensko a SPOLU - občianska demokracia, ďalej organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík (nezávislý), Andrej Trnovec za Slovenskú ľudovú stranu Andreja Hlinku a Roman Ruhig za Slovenskú národnú jednotu - stranu vlastencov.

Uchádzajú sa o znovuzvolenie

V Malackách chcú byť primátorom dvaja kandidáti a to súčasný primátor mesta Juraj Říha a Marian Novota, obaja kandidujú ako nezávislí. Pôvodne chceli byť primátorom Malaciek traja kandidáti, ale Kandidát Národnej koalície Ladislav Dubán sa vzdal svojej kandidatúry. V Pezinku podalo kandidačné listiny na post primátora päť kandidátov a to Igor Hianik, ktorý kandiduje s podporou strany Sloboda a Solidarita (SaS), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), hnutia Progresívne Slovensko (PS) a strany SPOLU - občianska demokracia, súčasný primátor mesta Oliver Solga (nezávislý), manažér Jozef Chynoranský (nezávislý), ekonóm Richard Oravec (nezávislý) a Kvetoslava Štrbová (nezávislá). V Senci chcú byť primátormi mesta traja kandidáti, a to súčasný zástupca primátora Dušan Badinský (nezávislý), podnikateľ Rudolf Bittner (nezávislý) a manažérka Mária Hudáková (nezávislá). Tohtoročné komunálne voľby sa začínajú v sobotu 10. novembra o 7:00.

Viac k témam: komunálne voľby 2018 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Ľudia v Bratislavskom kraji vyberú v komunálnych voľbách 89 starostov a primátorov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 57 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner