16. jún 2019
Facebook
nedeľa, 17 február 2019 12:00

Vzostup chorobnosti má za následok zákaz návštev pacientov v mnohých nemocniciach

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave vydal zákaz návštev na lôžkových oddeleniach Fakultnej nemocnice v Trnave.

Chrípka dosiahla maximálne čísla

Dôvodom je vzostup chorobnosti na chrípku a chrípke podobné oddelenia. Zákaz platí až do odvolania, vedenie nemocnice sa v tejto súvislosti obracia na príbuzných pacientov, aby ho rešpektovali a chránili tak pacientov. Návštevy sú z toho istého dôvodu zakázané aj v Nemocnici Alexandra Wintera v Piešťanoch a v skalickej nemocnici. Chrípka v Trnavskom kraji dosiahla v minulom týždni maximálne čísla tejto sezóny. Lekári v kraji zaznamenali 12 723 akútnych respiračných ochorení, z toho 2267 chrípkových. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to nárast o 10 percent pri respiračných ochoreniach a o 8,5 percenta pri chrípke.

Najvyššia chorobnosť v okrese Dunajská Streda

Pre vysoký počet chorých bolo v minulom týždni v Trnavskom kraji zatvorených až 36 škôl, z toho 18 materských, 15 základných a tri stredné. Najvyššia chorobnosť bola už tretí týždeň po sebe zaznamenaná v okrese Dunajská Streda. V rámci celého Slovenska bolo minulý týždeň evidovaných takmer 100-tisíc akútnych respiračných ochorení, z toho 18-tisíc prípadov chrípky a chrípke podobných ochorení.

Viac k témam: akútne respiračné ochorenia (ARO), chorobnosť, chrípka, Fakultná nemocnica v Trnave, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ)
Zdroj: Webnoviny.sk - Vzostup chorobnosti má za následok zákaz návštev pacientov v mnohých nemocniciach © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 70 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner