16. jún 2019
Facebook
nedeľa, 17 február 2019 13:00

Za porušenie protifajčiarskeho zákona v Thajsku môže hroziť aj väzenie, upozorňuje ministerstvo

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) - Na zákaz fajčenia na populárnych thajských plážach upozorňuje Slovákov cestujúcich do Thajska rezort diplomacie. Zákaz platí od novembra 2018, za jeho porušenie hrozí pokuta do výšky cca 2 830 eur či jeden rok za mrežami.

Chýbajú vyhradené fajčiarske priestory

Nariadenie sa dotýka turisticky populárnych destinácii vrátane Koh Samui, Pattaya a v provincií Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri a Songkhla. Informuje o tom stránka ministerstva zahraničných vecí. Od februára 2018 je v Thajsku zavedený zákaz fajčenia aj na verejných miestach vrátane areálov úradných budov, nemocníc, školských zariadení, obchodov, nákupných centier, hotelov, kúpalísk, kín, barov, kondomínií a podobne. Za nefajčiarsku zónu sa považujú aj priestory vo vzdialenosti päť metrov od vstupných a výstupných priestorov budov. Zákaz fajčenia sa uplatňuje aj na medzinárodných letiskách, kde fajčiarom vo vnútri letísk už nie sú k dispozícii vyhradené fajčiarske priestory, informuje ďalej ministerstvo.

Pokuta alebo aj väzenia

Za porušenie uvedeného zákazu a fajčenie mimo miest na to vyhradených hrozí pokuta približne 142 eur. Veľvyslanectvo v Bangkoku okrem toho upozorňuje občanov, že podľa thajskej legislatívy je zakázaný dovoz, vývoz, preprava, skladovanie a používanie elektronických cigariet a ich analógov a náplní. Zakázané je aj používanie vodnej fajky. „Tresty sú pomerne vysoké, narušiteľom hrozí vysoká peňažná pokuta a niekoľkoročný trest odňatia slobody,“ dodala ambasáda. Ministerstvo odporúča slovenským občanom v prípade cestovania do Thajska službu dobrovoľnej registrácie na ich webovej stránke.

Viac k témam: fajčenie, Ministerstvo zahraničných vecí, protifajčiarsky zákon, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Za porušenie protifajčiarskeho zákona v Thajsku môže hroziť aj väzenie, upozorňuje ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 68 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner