26. máj 2019
Facebook
piatok, 15 marec 2019 13:00

Brezno začne s plánovaným výrubom stromov, vodičov upozorňuje na dopravné obmedzenia

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Na svahu pri hlavnej ceste z Brezna v smere na obec Beňuš budú od pondelka 18. marca Lesy mesta Brezno vykonávať ťažbu stromov. Samospráva Brezna na internetovej stránke upozorňuje, aby obyvatelia do mesta cestovali s časovou rezervou, keďže bude na nevyhnutný čas obmedzovaná doprava.

Plánovaný výrub

Lesy naplánovali výrub stromov na druhú polovicu marca s ukončením prác najneskôr 5. apríla, v závislosti od poveternostných a klimatických podmienok a vždy iba v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00. Ako ďalej informuje samospráva, ide o spracovanie náhodnej ťažby a zároveň preventívne opatrenie týkajúce sa úseku medzi mestskými časťami Zadné Halny a Bujakovo. Výrub budú robiť postupne, pričom doprava nebude odklonená, informuje mesto s tým, že vedenie mestských lesov žiada vodičov o trpezlivosť, keďže ide o technologicky náročné a rizikové práce v ochrannom pásme vozovky.

Dopravné obmedzenia

Na práce na tomto frekventovanom úseku bude upozorňovať dočasné dopravné značenie a premávka bude podľa potreby prechodne zastavovaná, nie však na dlhšie ako 10 minút. Pre zaistenie bezpečnosti pracovníkov mestských lesov môže byť v spomínanom čase v Bujakove vypnuté verejné osvetlenie. Mesto odporúča občanom naplánovať si cestu do a z Brezna tak, aby sa úplne vyhli čakaniu, alebo ak to nie je možné, tak s nevyhnutnou časovou rezervou.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, výrub stromov
Zdroj: Webnoviny.sk - Brezno začne s plánovaným výrubom stromov, vodičov upozorňuje na dopravné obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 32 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner