16. jún 2019
Facebook
utorok, 16 apríl 2019 10:00

NAKA vzniesla obvinenie voči dvom Talianom, boli predstaviteľmi Slovenských elektrární

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) - Vyšetrovateľ špecializovaného tímu národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie voči dvom občanom Talianska, konkrétne P. R. a N. C. za spáchanie obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Miliónová škoda

Ako ďalej polícia informuje na sociálnej sieti, v čase spáchania skutku išlo o čelných predstaviteľov spoločnosti Slovenské elektrárne, a. s. "Súčasne v Bratislave zadržali jedného z obvinených, s ktorým budú vykonané procesné úkony a bude skúmané naplnenie dôvodov väzby. Konaním obvinených súvisiacim s hospodárením s majetkom Slovenských elektrární, a. s., vznikla škoda vo výške viac ako 22 miliónov eur," informuje polícia.

Prípad sa týka dostavby v Mochovciach

Špecializovaný tím v rámci prípadu Elektro podľa polície aj naďalej pracuje a vykonáva potrebné úkony na preverenie podozrení týkajúcich sa dostavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie momentálne nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodala polícia. Polícia už v pondelok informovala, že po prílete z Milána priamo na letisku v Bratislave zadržali talianskeho občana.

Viac k témam: Atómová elektráreň Mochovce, NAKA Národná kriminálna agentúra, Národná kriminálna agentúra (NAKA), Slovenské elektrárne
Zdroj: Webnoviny.sk - NAKA vzniesla obvinenie voči dvom Talianom, boli predstaviteľmi Slovenských elektrární © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 44 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner