26. máj 2020
Facebook
utorok, 21 máj 2019 18:00

Tomáša odsúdili pre sto gramov marihuany, nepomohlo mu ani odvolanie

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Trest tri roky odňatia slobody nepodmienečne za prechovávanie a predaj marihuany vymeral v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 36-ročného Tomáša Murínčeka z Veľkého Krtíša.

Drogu predal ďalším

Marihuanu v objeme takmer sto gramov našli policajti v byte u Murínčeka v júni minulého roka. Droga mala hodnotu päťsto eur a dalo sa z nej vyrobiť takmer dvesto jednorazových dávok. Murínček vyhlásil, že droga je iba pre jeho potrebu, ale štyria odberatelia potvrdili, že si marihuanu od neho kúpili.

Trest mu skrátili

Na Okresnom súde vo Veľkom Krtíši dostal Murínček za obzvlášť závažný drogový zločin päť rokov nepodmienečne, ale odvolal sa s tým, že je nevinný. Odvolal sa i prokurátor, ktorý požadoval prísnejší trest. Odvolací senát potvrdil vinu Murínčeka, že drogu prechovával a predával, ale vzhľadom na okolnosti prípadu mu skrátil trest z piatich rokov odňatia slobody na tri roky. Uložený trest je podľa senátu primeraný a nie je potrebné pôsobiť na obžalovaného prísnejším trestom. Preto odvolanie prokurátora zamietol. Súd obžalovanému tiež uložil ochranné protitoxikomanické liečenie ústavnou formou. Sudca hneď nariadil výkon trestu, ktorý si odsúdenec odpyká v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Do trestu sa Murínčekovi zarátava aj väzba, v ktorej bol od júna minulého roka.

Viac k témam: drogy, marihuana
Zdroj: Webnoviny.sk - Tomáša odsúdili pre sto gramov marihuany, nepomohlo mu ani odvolanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 204 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner