16. september 2019
Facebook
štvrtok, 13 jún 2019 12:00

Harabin tvrdí, že voľby boli zmanipulované a Čaputová má počkať s inauguráciou na rozhodnutie súdu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

BRATISLAVA 13. júna (WebNoviny.sk) - Zuzana Čaputová má počkať s vlastnou inauguráciou až do rozhodnutia Ústavného súdu SR o právoplatnosti prezidentských volieb. Uviedol to na štvrtkovom tlačovom brífingu sudca Najvyššieho súdu SR a neúspešný protikandidát Štefan Harabin. "Zaujímal by ma v tejto otázke názor pani Čaputovej. Základom právneho štátu je totiž dodržiavanie pravidiel," povedal Harabin. Sudca neúspešne kandidoval v marci na post prezidenta. Bezprostredne po prvom aj druhom kole podal sťažnosť na Ústavný súd SR. Harabin namieta, že je potrebné prepočítať počet vydaných volebných preukazov a počet odovzdaných hlasov voličov. Podľa neho boli voľby takýmto spôsobom zmanipulované.

Viac o téme: Inaugurácia Zuzany ČaputovejViac k témam: inaugurácia prezidenta, Inaugurácia Zuzany Čaputovej, prezident Slovenskej republiky, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Harabin tvrdí, že voľby boli zmanipulované a Čaputová má počkať s inauguráciou na rozhodnutie súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 56 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner