21. október 2019
Facebook
pondelok, 24 jún 2019 20:00

Exposlanec Muránsky nafúkal za volantom viac ako jedno promile, súd mu udelil trest

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Peňažný trest osemsto eur a zákaz viesť motorové vozidlá na jeden rok uložil v pondelok v skrátenom konaní sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici 45-ročnému bývalému poslancovi Národnej rady SR Petrovi Muránskemu. Exposlanec viedol auto pod vplyvom alkoholu a pri kontrole mu namerali viac ako 1,2 promile.

Previnilca umiestnili do cely

Exposlanca zastavila policajná hliadka v obci Tajov v nedeľu 23. júna po 8. hodine. Viedol vozidlo Subaru v smere do obce Králiky. Pri dychovej skúške príslušníci Okresného dopravného inšpektorátu u neho zistili 1,21 promile alkoholu. Pretože jazda pod vplyvom alkoholu je trestný čin, so súhlasom prokurátora Muránskeho umiestnili do cely policajného zaistenia. Previnilca v pondelok popoludní eskortovali pred sudcu Okresného súdu v Banskej Bystrici. Ten Muránskeho odsúdil trestným rozkazom za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Rozhodnutie súdu je právoplatné

Vymeral mu peňažný trest osemsto eur a na jeden rok mu zakázal viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu. Rozhodnutie súdu je právoplatné, pretože prokurátor ani Muránsky proti nemu nepodali odpor. Sudca zároveň prepustil exposlanca zo zadržania. Muránsky bol poslancom Národnej rady SR za KDH a istý čas i predsedom krajskej organizácie tejto politickej strany v Banskobystrickom kraji.

Viac k témam: alkohol za volantom, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Exposlanec Muránsky nafúkal za volantom viac ako jedno promile, súd mu udelil trest © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 87 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner