26. november 2020
Facebook
streda, 24 júl 2019 14:00

Foto: Mladík sa chcel vyhnúť pojednávaniu a nahlásil bombu na súde, pomýlil si však dátum

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.7.2019 (Webnoviny.sk) - V rukách polície skončil mladík, ktorý ešte v apríli nahlásil bombu na súde. Chcel sa vyhnúť pojednávaniu, paradoxne si však pomýlil dátum. Policajti po jeho oznámení museli prehľadať všetky súdy na Slovensku. Ako informovala trnavská krajská polícia, 23-ročný muž z okresu Trnava už čelí obvineniu zo šírenia poplašnej správy.

Skontrolovali všetky súdy

V stredu 10. apríla zavolal na linku 112 s tým, že na okresnom súde je bomba. Nešpecifikoval presné miesto, a tak muži zákona museli skontrolovať všetky súdy. V priebehu niekoľkých minút boli prerušené všetky naplánované pojednávania a evakuované súdy. Pri prehliadkach nič podozrivé nenašli.

Pomýlil si dátum

V krátkom čase odhalili aj volajúceho, ktorý sa k nahlásenej bombe priznal. Takto sa chcel vyhnúť naplánovanému hlavnému pojednávaniu, kde bol obžalovaný zo zločinu podvodu spolupáchateľstvom. Pojednávanie mal však naplánované až na 11. apríla, a to sa nakoniec aj uskutočnilo. Polícia stále ešte dokumentuje spôsobené škody, ktoré vznikli súdom pri nahlásenej udalosti. Trestná sadzba v takomto prípade je tri roky až osem rokov.

Viac k témam: bombový poplach, okresný súd Trnava, pojednávanie, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Mladík sa chcel vyhnúť pojednávaniu a nahlásil bombu na súde, pomýlil si však dátum © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 58 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner