11. júl 2020
Facebook
štvrtok, 01 august 2019 20:00

Neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu, uviedol Matovič v súvislosti s Bödörom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

1.8.2019 (Webnoviny.sk) - Na svete neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu. Uviedol to vo štvrtok predseda opozičného hnutia OĽaNO Igor Matovič v súvislosti s nitrianskym podnikateľom Norbetom Bödörom.

Policajné lustrácie osôb

Ako ho doplnil poslanec NR SR Gábor Grendel, bol to práve Bödör, ktorý pre obžalovaného Mariana K. zariaďoval policajné lustrácie osôb, získaval informácie z polície alebo vplýval na konania, ktoré sa ho týkali. „Mafia všade na svete nemôže existovať bez prepojenia na súdy, prokuratúru a políciu," povedal Grendel s tým, že presne takýmto spôsobom pôsobila skupina Mariana K. na Slovensku.

Fico na večierku firmy Bonul

Matovič v tejto súvislosti zdôraznil, že keď bývalý premiér Robert Fico medializoval jeho daňovú kauzu, svedka zabezpečil práve Norbet Bödör. Fico podľa neho tiež už v roku 2016 priznal, že bol štyrikrát na vianočnom večierku bezpečnostnej služby Bonul. Túto firmu podľa Matoviča Fico „nafutroval štátnymi zákazkami". „Keby som bol Robert Fico, dnes prekročím hranice a nikdy viac sa na Slovensko nevrátim," povedal. Grendel doplnil, že za súčasný stav okrem Smeru môžu aj jeho koaliční partneri. „Teraz majú príležitosť odísť ako tak bez hanby," dodal.

Viac k témam: SBS Bonul
Zdroj: Webnoviny.sk - Neexistuje štát, kde by si jedna osoba sprivatizovala políciu, uviedol Matovič v súvislosti s Bödörom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 93 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner