25. júl 2021
Facebook
utorok, 15 október 2019 12:00

Prípad vraždy Sýkoru sa opäť neposunul, obhajca Mareka L. neprišiel na pojednávanie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

15.10.2019 (Webnoviny.sk) - Pojednávanie v kauze vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I opätovne neposunulo. Jeden z obžalovaných Marek L. sa z pojednávania ospravedlnil, pričom dal súhlas na konanie v neprítomnosti.

Zdravotné problémy

Podmienkou však bolo, aby bol prítomný jeho obhajca. Ten sa však súdu pre zdravotné problémy takisto ospravedlnil. Pokračovať v pojednávaní sa tak bude 28. januára. Naposledy sa prípad odročil v júni tohto roka, vtedy pre chorobu prokurátorky. Predtým v marci bol zase hospitalizovaný jeden z obžalovaných. Pred súdom stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F. označovaný za šéfa podsvetia v Nitre bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia.

Obžalovaní vinu odmietajú

Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú. Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili. Miroslava Sýkoru zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R. Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ alebo Ladislav Bališ.

Viac k témam: súd, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk - Prípad vraždy Sýkoru sa opäť neposunul, obhajca Mareka L. neprišiel na pojednávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 32 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner