31. máj 2020
Facebook
pondelok, 21 október 2019 14:00

Etická komisia považuje výkon funkcie Trnku po údajnej nahrávke s Kočnerom za neprijateľný

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.10.2019 (Webnoviny.sk) - Etická komisia prokuratúry sa bezvýhradne pripojila k stanovisku Rady prokurátorov SR, ktorá vyzvala Dobroslava Trnku, aby požiadal generálneho prokurátora o prerušenie výkonu funkcie prokurátora. Uvádza sa to v stanovisku komisie, ktoré zverejnili na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR. Komisia v ňom konštatovala, že o prerušenie výkonu funkcie by mali požiadať aj iní prokurátori, pri ktorých existuje podozrenia z korupčnej alebo inej trestnej činnosti.

Väčšina prokurátorov si plní svoje povinnosti

„Etická komisia prokuratúry považuje vykonávanie funkcie prokurátora danými osobami za súčasného stavu, bez záverov o pravdivosti alebo nepravdivosti medializovných informácii za neprijateľné," uvádza komisia. Zároveň dodáva, že absolútna väčšina prokurátorov v SR si plní svoje povinnosti podľa ústavy a iných právnych predpisov. Plní si svoje poslanie v oblasti ochrany práv a právom chránených záujmov a ctí si slušnosť, spravodlivosť a etické hodnoty.

Znepokojení a pobúrení

Rada prokurátorov SR je podľa minulotýždňového stanoviska hlboko znepokojená a pobúrená medializovanými informáciami o vzťahu bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku s obvineným Marianom K. Rada preto Trnku vyzvala, aby do vyšetrenia sám požiadal o prerušenie výkonu funkcie prokurátora. Bývalý generálny prokurátor zatiaľ pozastavenú funkciu nemá. Generálna prokuratúra to zdôvodnila tým, že nie je obvinený. Ak sa však Dobroslav Trnka rozhodne požiadať o prerušenie výkonu funkcie prokurátora, generálny prokurátor Jaromír Čižnár je podľa stanoviska GP SR pripravený bezodkladne rozhodnúť.

Viac k témam: Etická komisia prokuratúry, kauza Gorila
Zdroj: Webnoviny.sk - Etická komisia považuje výkon funkcie Trnku po údajnej nahrávke s Kočnerom za neprijateľný © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 38 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner