05. júl 2020
Facebook
piatok, 15 november 2019 13:00

Foto: Prezidentka Čaputová a premiér Pellegrini si uctili obete zrážky autobusu s kamiónom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

15.11.2019 (Webnoviny.sk) - Pamiatku obetí stredajšej tragickej nehody si prezidentka Zuzana Čaputová a predseda vlády Peter Pellegrini uctili v Kolíňanoch pri Nitre, odkiaľ pochádzalo deväť obetí tragédie. Stretli sa tu aj s pozostalými, ktorí prišli o svojich najbližších.

Emotívne stretnutie s blízkymi obetí

Predtým zapálili sviečky v SOŠ techniky a služieb a v Gymnáziu na Párovskej ulici v Nitre, do týchto škôl chodilo päť študentiek a študentov, ktorí sa už do školských lavíc nevrátia. Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová a premiér Peter Pellegrini si uctili obete havárie autobusu (fotografie) „Boli sme sa pokloniť pamiatke tých, ktorí zahynuli, a zároveň vyjadriť spoluúčasť pozostalým. Je to mimoriadne smutná udalosť, nehovoriac o tom, že zomreli deti. Tento týždeň zomierali ľudia aj na iných miestach Slovenska. Sme mysľou s pozostalými, pretože prísť o blízkeho človeka je asi najväčšia bolesť,“ povedala prezidentka Čaputová pred obecným úradom v Kolíňanoch po emotívnom stretnutí s blízkymi obetí. Zobraziť fotogalériu k článku:
Zrážka autobusu a nákladiaka pri Nitrianskych Hrnčiarovciach (fotografie) „Celý národ dnes smúti s pozostalými. Sme s rodinami tých, ktorí prežívajú najťažšie chvíle v ich živote. Ako predseda vlády môžem garantovať, že všetkým rodinám a pozostalým sa snažíme pomôcť vo všetkom, čo potrebujú,“ povedal Pellegrini.

Školy navštívila aj ministerka Lubyová

Premiér ocenil súdržnosť ľudí a schopnosť zomknúť sa v ťažkých časoch. „Som rád, že to ešte stále v sebe máme a vieme si navzájom pomôcť, pretože v týchto dňoch nám nič iné ako ľudská blízkosť a solidarita nepomôže,“ dodal predseda vlády. Zároveň vyzval vodičov, aby boli na ceste opatrní, pretože aj v piatok ráno sa neďaleko Nitry na rýchlostnej ceste stala ďalšia smrteľná nehoda. Smútiace stredné školy navštívila aj ministerka školstva Martina Lubyová. Pri odchode zo SOŠ techniky a služieb povedala, že žiaci náročnú situáciu zvládajú relatívne dobre, škola má k dispozícii desať psychológov. Pôvodne mala mať škola v piatok riaditeľské voľno, ale napokon padlo rozhodnutie, že budú prežívať situáciu spoločne v kolektíve. Za obete tragickej havárie autobusu je v piatok vyhlásený štátny smútok, ktorý bude trvať do 20:00.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky, Zrážka autobusu s nákladiakom pri Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Prezidentka Čaputová a premiér Pellegrini si uctili obete zrážky autobusu s kamiónom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 33 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner