25. január 2020
Facebook
štvrtok, 21 november 2019 17:00

Bratislavskí developeri podplácali pri stavebnom konaní, súd vymeral Pavlovi a Dagmar pokuty

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Bratislavský developer Pavol B. a jeho spolupracovníčka z inej firmy Dagmar B. priznali nepriamu korupciu vo vzťahu k príslušnému odboru životného prostredia na Okresnom úrade v Bratislave. S prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry SR uzavreli dohodu o vine a treste, ktorú sudca na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici schválil a vyhlásil rozsudok. Konateľovi Iuris Invest Pavlovi udelil peňažný trest sedem tisíc eur a konateľke spoločnosti E-C-O Dagmar päť tisíc eur.

Úplatok a zľava na byt

Podplácaným bol istý úradník, ktorý mal pôsobiť na vedúcu odboru starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade Miroslavu G. Úplatkom pre úradníka za vydanie kladného stanoviska odboru životného prostredia bolo desať tisíc eur v hotovosti a tiež zľava na byt v realizovanom bytovom komplexe najmenej 20 tisíc eur. Pavol aj Dagmar tým spáchali prečin nepriamej korupcie.

Miroslava skončila vo väzbe

Odbor starostlivosti o životné prostredie vydával rozhodnutia v súvislosti s posudzovaním vplyvov na životné prostredie k stavbám bytových domov, k projektu občianskej vybavenosti a ďalším, ktoré chceli Pavol spolu s Dagmar realizovať. Vedúcu odboru starostlivosti o životné prostredie na okresnom úrade Miroslavu G. vzal sudca ŠTS v auguste minulého roku do väzby za korupciu. V súčasnosti je stíhaná na slobode a spolupracuje s políciou. Rozhodnutie súdu je právoplatné, pretože súčasťou dohody je záväzok obvinených, že sa voči nemu neodvolajú.

Viac k témam: korupcia, úplatok
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavskí developeri podplácali pri stavebnom konaní, súd vymeral Pavlovi a Dagmar pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner