29. september 2020
Facebook
štvrtok, 21 november 2019 17:00

V Bratislave našli ďalšiu mŕtvu ženu, lekár vylúčil cudzie zavinenie

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.11.2019 (Webnoviny.sk) - Aktualizované 21. novembra 2019 15:59 Bratislavská krajská polícia vyšetruje ďalšiu smrť ženy, ktorá podľa jej šéfov nesúvisí s prípadom z 11. novembra. Informovali o tom vo štvrtok na tlačovej besede riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Adrian Pavlík a zástupca odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva Milan Maškara.

Zdravotníci sa snažili ženu resuscitovať

Vo štvrtok v ranných hodinách našli telo ženy v okrese Bratislava II. Stalo sa tak na rovnakom území, kde našli 11. novembra brutálne dobitú a podchladenú Violu Macákovú, ktorá pri prevoze do nemocnice zomrela. "Dnes v ranných skorých hodinách na teritóriu Bratislavy II bolo nájdené telo ženy," uviedol Pavlík s tým, že na miesto prišli zdravotníci, ktorí sa snažili ženu resuscitovať, avšak neúspešne. Aj na základe stanoviska obhliadajúceho súdneho lekára krajská polícia potvrdila, že neexistuje súvislosť medzi štvrtkovou tragédiou a prípadom minulotýždňovej vraždy z 11. novembra. Polícia v tlačovej správe asi po hodine doplnila, že ide o 28-ročnú Bratislavčanku privolaný obhliadajúci lekár po dôkladnej obhliadke tela vylúčil cudzie zavinenie. "Na zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva,“ uviedla bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Prosba k analytikom a kritikom

Smrť Violy Macákovej podľa Maškaru vyšetrujú. "Boli vykonané desiatky procesných úkonov ako výsluchy, prehliadky, zaisťovacie úkony. Boli zaistené rôzne stopy," uviedol Maškara s tým, že do vyšetrovania zapojili aj znalcov. "Na prípade pracujú naozaj tí najskúsenejší kriminalisti, policajti, ktorí už majú dostatočnú prax s takýmito prípadmi," dodal na záver Maškara. Krajská polícia prosí analytikov, ktorí sa k prípadu vyjadrujú, a takisto aj médiá, aby "vytvorili priestor ľuďom, ktorí na tomto prípade hneď od 11. novembra naozaj s najvyššou prioritou pracujú," zdôraznil Pavlík s tým, že vo vyšetrovacom tíme sa nachádzajú aj kriminalisti z okresu Bratislava II. Podľa Pavlíka je krajská polícia podrobená kritike z dôvodu, že dostatočne nevaruje verejnosť, pričom kritici spomínajú aj pojmy ako sériová vražda. "Zaručujem vám, že žiadna paralela s týmto výrazom nenastala," vysvetlil na záver Pavlík.

Viac k témam: mŕtva žena
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave našli ďalšiu mŕtvu ženu, lekár vylúčil cudzie zavinenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 56 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner