05. december 2020
Facebook
streda, 11 december 2019 17:00

Obyvateľom bytovky zničenej výbuchom pomôžu mestá aj kraje, Prešovčanom pošlú desaťtisíce eur

Written by 
Rate this item
(0 votes)

11.12.2019 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 11. decembra 16:28
Finančnú výpomoc 7-tisíc eur pre občanov zničenej 12-poschodovej bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove schválili na stredajšom rokovaní mestského zastupiteľstva trenčianski poslanci. "Ešte pred samotným rokovaním sme sa s poslancami dohodli na finančnej forme pomoci pre obete výbuchu v Prešove. Aj týmto spôsobom chceme vyjadriť svoju podporu a spolupatričnosť obyvateľom Prešova," vyhlásil primátor Richard Rybníček.

Podpora obyvateľov

Špeciálna dotácia vo výške 7-tisíc eur bude uvoľnená z finančných prostriedkov, ktoré boli pôvodne určené na splácanie úrokov súvisiacich s úverom. Primátor Rybníček vyzval na podporu aj obyvateľov Trenčína. "Bol by som rád, keby naši obyvatelia s blížiacim sa záverom roka zvážili nákup pyrotechniky a delobuchov a ušetrené finančné prostriedky venovali obetiam prešovského výbuchu. U nás v Trenčíne by bolo v uliciach viac pokoja, a myslím, že financie budú určite lepšie vynaložené," dodal Rybníček.

Pomôže aj Brezno

Mestské zastupiteľstvo Brezna v stredu jednohlasne schválilo poskytnutie dotácie 3-tisíc eur pre mesto Prešov ako pomoc po mimoriadnej udalosti, ku ktorej došlo v piatok 6. decembra. Primátor Tomáš Abel poďakoval poslancom, že takýmto spôsobom prejaví mesto solidaritu so všetkými ľuďmi, ktorých sa dotklo toto nešťastie. "Verím, že im to aspoň trochu pomôže v tých ťažkostiach, ktoré momentálne prežívajú," dodal primátor.

Spolupatričnosť a solidarita

Trnavský samosprávny kraj pošle 33-tisíc eur na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove zničeného piatkovým výbuchom. O vyčlenení finančnej pomoci rozhodli v stredu krajskí poslanci. Podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča ide o prejav spolupatričnosti a solidarity. Piatkové nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná, desiatky ľudí prišli o strechu nad hlavou. Úrad Trnavského samosprávneho kraja dohodne konkrétne kroky poskytnutia finančnej pomoci s vedením mesta Prešov a prešovským županom Milanom Majerským.

Viac k témam: Výbuch plynu v Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk - Obyvateľom bytovky zničenej výbuchom pomôžu mestá aj kraje, Prešovčanom pošlú desaťtisíce eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 51 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner