15. august 2020
Facebook
nedeľa, 05 júl 2020 17:00

Iniciatíva Európa pre občanov podporí mestá a obce, Bratislavský kraj sa spojil s Dolným Rakúskom

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.7.2020 (Webnoviny.sk) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) tento týždeň potvrdil partnerstvo s Dolným Rakúskom. "Predseda BSK Juraj Droba sa stretol s krajinským radcom Dolného Rakúska Martinom Eichtingerom a symbolickým podaním si rúk na štátnej hranici na Cyklomoste slobody obaja potvrdili spoluprácu a partnerstvo medzi BSK a Dolným Rakúskom," uviedol kraj. Martin Eichtinger zdôraznil, že prostredníctvom iniciatívy Európa pre občanov má byť podporená kultúrna výmena, vzájomné pochopenie a klíma vzájomného rešpektu a solidarity. Mestá a obce môžu získať financovanie až do 150-tisíc eur na zlučovanie do spoločných cezhraničných sietí. Projekty je možné predkladať do 1. septembra a zamerané budú na budovanie partnerských komunít ma úrovni občanov, klubov, ale napríklad aj hasičských zborov.

Zosieťovanie s Rakúskom

"Naším cieľom je zosieťovať čo najviac slovenských občanov, športových klubov a hasičských útvarov s ich rakúskymi susedmi. Vítam preto Európsku iniciatívu k zosieťovaniu miest a celých regiónov. Pre Slovensko je táto iniciatíva veľmi dôležitá a aj vďaka nej budeme ešte viac posilňovať európske spoločenstvo," uzavrel Droba. „Po vyše tridsiatich rokoch od pádu Železnej opony nás opatrenia proti koronavírusu prinútili zatvoriť hranice medzi Slovenskom a Rakúskom. Táto tvrdá skúsenosť nám pripomína, že slobodný pohyb a otvorené hranice nie sú samozrejmosťou," uviedol Droba a dodal, že o to viac si uvedomuje, aká dôležitá je cezhraničná spolupráca, a aj preto chce s Dolným Rakúskom ešte užšie spolupracovať.

Budovanie vzťahov

Vďaka tomuto programu majú dolnorakúske obce jedinečnú možnosť vybudovať dlhodobé vzťahy s inými obcami na medzinárodnej úrovni, silnejšie sa zosieťovať a navzájom sa od seba učiť,“ dodal Eichtinger. Niektoré obce a mestá už túto výmenu uskutočňujú a ďalšie plánujú túto šancu využiť v blízkej budúcnosti. "Bratislavský kraj v duchu princípu Európskej únie víta iniciatívu, ktorej ambíciou je podpora a rozvoj kultúrnej výmeny, vzájomného pochopenia, ako aj budovania rešpektu a solidarity," uvádza kraj.

Viac k témam: Európa pre občanov, spolupráca
Zdroj: Webnoviny.sk - Iniciatíva Európa pre občanov podporí mestá a obce, Bratislavský kraj sa spojil s Dolným Rakúskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 34 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner