22. október 2020
Facebook
utorok, 29 september 2020 15:00

V logistickom centre Amazon v Seredi pripravia 26 000 porcií jedla každý mesiac

Written by 
Rate this item
(0 votes)

29.9.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnanecká jedáleň spoločnosti Amazon poskytuje stravovacie služby pre 1 700 zamestnancov logistického centra v Seredi. Zamestnanci platia za obed, ktorý spoločnosť dotuje jediné euro. Vyprážaný kurací rezeň, vyprážaný syr, segedínsky guláš, žemľovka, sedliacke kuracie zemiaky - toto sú jedlá, ktoré z pultu jedálne v Amazone zmiznú vždy najrýchlejšie. Zároveň majú zamestnanci možnosť rozhodnúť o budúcnosti jedálneho lístka hlasovaním za svoje obľúbené jedlá. O firemné stravovanie na jednej zmene sa pri príprave obeda podieľa až 7 kuchárov, pomocné sily a manažér. Miestni kuchári sú radi, že vidia spokojných zamestnancov, a preto im dávajú príležitosť aktívne sa podieľať na hodnotení jednotlivých jedál. "Naši zamestnanci môžu hodnotiť jedlá, ktoré si vybrali v systéme "Happy or Not ", pomocou emotikonov," vysvetľuje Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko. a dodáva: "Jedlá v ponuke s mierou úspešnosti menej ako 60 percent meníme za iné. Naopak, snažíme sa do jedálnička zaradiť tie, ktoré získavajú opakovane viac ako 80 percent. "

Každý mesiac sa skonzumujú 3 tony šalátov

Dotované stravovanie jednou z najobľúbenejších zamestnaneckých výhod v logistickom centre Amazonu v Seredi. Vzhľadom na vysoký počet denných porcií musí miestna kuchyňa spracovať aj veľké množstvo jednotlivých surovín. Je zaujímavé, že za jeden mesiac spotrebujú zamestnanci približne 3 tony šalátov, 600 kg ryže, 24 000 kusov pečiva, 400 litrov mlieka a 1,2 t kuracieho mäsa. "Medzi najobľúbenejšie jedlá u našich spolupracovníkov patrí vyprážaný kurací rezeň, vyprážaný syr, segedínsky guláš, žemľovka a sedliacke kuracie zemiaky," hovorí Jaroslav Halász zo spoločnosti Medusa, ktorá poskytuje cateringové služby v logistickom centre Amazon v Seredi. "Aj keď klasika jednoznačne vedie, postupne sa usilujeme o modernejšie a zdravšie spracovanie," dodáva.

Miestni kuchári myslia aj na vegetariánov

Zamestnanci sa môžu tešiť zdravej strave, na prípravu ktorej sa využívajú čerstvé a tie najlepšie ingrediencie. Medzi inými sú to bežne aj tofu, sója, strukoviny a rôzne šaláty, aby vyhoveli aj vegetariánom. Každý mesiac pripravujú špeciálne menu z medzinárodnej kuchyne. "Ako bonus navyše pripravujeme pre zamestnancov rôzne tematické dni, ako napríklad BBQ párty," hovorí Miroslava Jozová. Zamestnanci v logistickom centre Amazon v Seredi za trojchodový obed platia jediné euro, zvyšok, hradí zamestnancom zamestnávateľ. Informačný servis

Viac k témam: Amazon, PR, stravovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - V logistickom centre Amazon v Seredi pripravia 26 000 porcií jedla každý mesiac © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 8 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner