22. október 2020
Facebook
streda, 30 september 2020 20:00

Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili

Written by 
Rate this item
(0 votes)

30.9.2020 (Webnoviny.sk) - Exminister obrany za stranu Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) František Kašický už nie je veľvyslancom s osobitným poslaním pre granty Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru, Nórskeho finančného mechanizmu a Švajčiarskeho finančného mechanizmu. Jeho post bol totiž zrušený. Pre agentúru SITA to potvrdil tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ).

Predražené tendre

„Môžeme potvrdiť, že táto funkcia je od 22. septembra zrušená,“ uviedol tlačový odbor rezortu diplomacie. Kašický bol ministrom obrany za prvej vlády Roberta Fica a bol druhým ministrom, ktorý podal demisiu. Počas Kašického pôsobenia na ministerstve sa jeho meno spájalo s veľkým škandálom, keď ministerstvo vypísalo predražené tendre na údržbu a upratovanie za 3,9 miliardy slovenských korún, do ktorých sa mali prihlásiť firmy s väzbami na vládne strany Smer a Slovenskú národnú stranu (SNS).

Formálna pozícia

Kašický vtedy tvrdil, že o obstarávaniach nevedel, ale odstupuje pre svoju politickú zodpovednosť. Jeho už zrušená pozícia na MZVEZ bola formálna, granty z už zmienených finančných mechanizmov rezort diplomacie nerozdeľuje a ani nerozdeľoval. Kašický sa po odchode z ministerstva obrany stal slovenským veľvyslancom pri NATO, kde pôsobil do roku 2013 a neskôr bol veľvyslancom v Nórsku, kde pôsobil do roku 2017.

Viac k témam: granty
Zdroj: Webnoviny.sk - Exminister obrany za Smer už nie je veľvyslancom pre nórske granty, Kašického post zrušili © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 7 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner