31. október 2020
Facebook
nedeľa, 18 október 2020 22:00

Ministerstvo kultúry chce prostredníctvom dotazníka zefektívniť pomoc aj získať údaje o finančných stratách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Formulár, vyplnením ktorého chce rezort kultúry zefektívniť pomoc v kultúrno-kreatívnom priemysle, nateraz odoslalo 4 594 žiadateľov. Informovalo o tom Ministerstvo kultúry SR (MK SR) na svojej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Záujemcovia ho môžu vyplniť do pondelka 19. októbra, dostupný je na stránke rezortu pod odkazom Formulár. Ministerstvo chce vďaka dotazníku získať údaje o finančných stratách spôsobených pandémiou COVID-19 v jednotlivých oblastiach kultúrneho a kreatívneho priemyslu či počty ľudí pracujúcich v ňom. Svoje prípadné otázky v tejto súvislosti môžu umelci adresovať na pripravený mail alebo sa obrátiť na špecializovanú infolinku, ktorá je k dispozícii počas pracovných dní vrátane pondelka 19. októbra od 9.00 do 16.00 hod. Získané informácie budú podľa ministerstva dôležité aj na určenie výšky mimoriadnych dotácií z jeho dotačného systému. Nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR, ktorý schválila vláda 7. októbra, by mal umožniť ministerstvu poskytovať finančné dotácie počas mimoriadnej situácie, akou je aj pandémia COVID-19. Ak zákon odsúhlasí Národná rada SR, mal by nadobudnúť účinnosť 1. novembra tohto roka.

Viac k témam: dotácie, Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, Koronavírus, kultúra, strata, umelci
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo kultúry chce prostredníctvom dotazníka zefektívniť pomoc aj získať údaje o finančných stratách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner