31. október 2020
Facebook
nedeľa, 18 október 2020 23:00

Celohlavové rúška nosiť nemusíme, reaguje polícia na masívne šíriaci sa hoax

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia SR popiera pravdivosť informácie, že od pondelka 19. októbra bude povinné nosenie celohlavových rúšok. Upozorňuje na to vo svojom profile Hoaxy a podvody - Polícia SR na sociálnej sieti. Polícia tak reaguje na masívne šíriaci sa hoax v určitých skupinách na sociálnych sieťach. Policajti dodávajú, že to, ako a čím je možné prekryť dýchacie cesty, je zverejnené a určené na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zneužitie fotografie

Policajný zbor tiež upozorňuje na zneužitie fotografie z protestu Za slušné Slovensko z roku 2018, ktorú niektorí používatelia sociálnych sietí spájajú s protestom zo 17. októbra.

Viac o téme: Koronavírus

Podtón takto upravenej fotografie je jasný, ukázať tisíce ľudí a spojiť to s dnešným (s protestom zo 17. októbra - pozn. SITA) nepovoleným protestom. Túto fotku z protestov z roku 2018 zrejme veľa ľudí nerozoznalo a tisíce ich ďalej zdieľalo,“ vysvetľujú policajti.

Použili vodné delo

Fotografia sa šíri v kontexte protestu, ktorý sa konal v sobotu 17. októbra pred Úradom vlády SR. Zúčastnení protestovali proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády. Boli medzi nimi najmä športoví ultras a priaznivci kotlebovcov. Na mieste sa pod dozorom polície nachádzalo niekoľko stoviek ľudí. Pred areál úradu vlády sa napokon počas protestu postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Zásahové zložky v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn či vodné delo.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, hoax, Koronavírus, protest, rúška, sociálne siete
Zdroj: Webnoviny.sk - Celohlavové rúška nosiť nemusíme, reaguje polícia na masívne šíriaci sa hoax © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner