31. október 2020
Facebook
nedeľa, 18 október 2020 23:00

Prezidentku Čaputovú som o dohode s armádou informovať nemusel, tvrdí Matovič

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) bude informovať prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o celoplošnom testovaní obyvateľov Slovenska na koronavírus. Ako uviedol na tlačovej konferencii po mimoriadnom rokovaní vlády, prezidentku nemusel informovať o dohode s Ozbrojenými silami SR. Podotkol, že jej funkcia hlavnej veliteľky ozbrojených síl je skôr ceremoniálna.

Celoplošné testovanie

Vláda na mimoriadnom rokovaní schválila návrh na celoplošné testovanie obyvateľov Slovenska na koronavírus. Hlavná časť testovania sa uskutoční od 30. októbra do 1. novembra a od 6. do 8. novembra.

Viac o téme: Koronavírus

Pilotné testovanie bude 23. až 25. októbra v okresoch Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Testovať sa bude antigénovými testami, štát ich objednal približne 13 miliónov.

Nebola informovaná

Čaputová v sobotu 17. októbra uviedla, že nebola vopred informovaná o pláne celoplošného testovania obyvateľov Slovenska na koronavírus. Dozvedela sa to spolu s verejnosťou z Matovičovej tlačovej konferencie. Zmysluplnosť a realizovateľnosť plánu v tejto chvíli nevie zhodnotiť a bude sa najskôr informovať u odborníkov. Plán takéhoto rozsahu mal byť podľa nej oznámený spôsobom, ktorý nevyvolá viac otázok ako poskytne odpovedí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, celoplošné testovanie, Koronavírus, Pandémia, premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentku Čaputovú som o dohode s armádou informovať nemusel, tvrdí Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner