31. október 2020
Facebook
nedeľa, 18 október 2020 23:00

Polícia opísala priebeh zásahu na proteste v Bratislave, kde nasadila aj vodné delo

Written by 
Rate this item
(0 votes)

18.10.2020 (Webnoviny.sk) - Na proteste proti vládnym opatreniam súvisiacom s pandémiou boli v sobotu 17. októbra v Bratislave demonštrantmi zranení štyria príslušníci Policajného zboru (PZ) SR. Informovala o tom Polícia SR Bratislavského kraja vo svojom profile na sociálnej sieti.

Zadržaní aj dvaja cudzinci

V súvislosti s diskutovaným zásahom príslušníkov PZ proti demonštrantom tak polícia spresnila priebeh zásahu.

Viac o téme: Koronavírus

Ako uvidela, stretnutie monitorovali, priebežne vyhodnocovali a na základe získaných informácií následne Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo na zásah policajtov z radov poriadkovej, kriminálnej a dopravnej polície. Polícia tiež spresnila, že na osobnej slobode z dôvodu hádzania dlažobných kociek na príslušníkov PZ boli obmedzené tri osoby, z toho dve osoby boli cudzí štátni príslušníci.

Zverejnené záznamy

Pre podozrenie z poškodzovania majetku bola na osobnej slobode obmedzená aj 22-ročná žena. Bratislavská polícia zároveň v súvislosti s demonštráciou začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa spáchaného počas núdzového stavu vyhláseného uznesením vlády SR. Obvinenie voči konkrétnej osobe doposiaľ vznesené nebolo, vo vyšetrovaní sa naďalej pokračuje. Audiovizuálne záznamy vyhotovené počas zhromaždenia momentálne polícia vyhodnocuje za účelom zadokumentovania protiprávnych konaní. Po ich analýze bude stotožňovať trestne zodpovedné osoby. V súvislosti so stotožnením osôb boli zverejnené niektoré zo záznamov aj prostredníctvom sociálnej siete. Viac informácií polícia poskytne, keď to situácia umožní.

Viac k témam: Koronavírus, núdzový stav, protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Polícia opísala priebeh zásahu na proteste v Bratislave, kde nasadila aj vodné delo © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner