05. december 2020
Facebook
streda, 21 október 2020 21:00

Poslanec Goga porušil zákon, mastná pokuta ho pripraví o šesť mesačných platov

Written by 
Rate this item
(0 votes)

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR Ľudovít Goga (Sme rodina) má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Rozhodli o tom členovia Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na dnešnom zasadnutí. Agentúre SITA to potvrdil člen výboru Ondrej Dostál (klub SaS). Goga priznal, že z jeho strany prišlo k porušeniu ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a je si vedomý pochybenia. Dostál doplnil, že Goga zjednal nápravu.

Poslanec nepriznal vlastnú firmu

Podnet na Gogu podala Nadácia Zastavme korupciu. Koaličný poslanec podľa nej v majetkovom priznaní neuviedol vlastnú firmu. Podľa rakúskeho obchodného registra bol Goga jediným majiteľom aj konateľom firmy Communications MobiNil GmbH so sídlom vo Viedni.

Výbor sa venoval aj Praženkovej

Členovia výboru sa venovali aj podnetu, ktorý sa týka bývalej šéfky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej. Súvisí s nesúladom medzi jej príjmami a majetkami. Podnet podal poslanec Alojz Baránik (SaS). Dostál doplnil, že výbor si od nej vyžiadal dodatočné informácie. „Zároveň požiadal poslanca Baránika, na základe podnetu ktorého sa konanie začalo, aby špecifikoval, akého porušenia zákona sa podľa neho dopustila," vysvetlil koaličný poslanec.

Viac k témam: majetkové priznanie, majetok, Nadácia Zastavme korupciu, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk - Poslanec Goga porušil zákon, mastná pokuta ho pripraví o šesť mesačných platov © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner