19. január 2021
Facebook
sobota, 05 december 2020 20:00

Pre oblasť mesta Jelšava v revúckom okrese bola vyhlásená smogová situácia

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.12.2020 (Webnoviny.sk) - Aktuálne je na Slovensku vyhlásená smogová situácia pre oblasť Jelšavy (okr. Revúca). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ju vyhlásil od štvrtka 3. decembra a platná je do odvolania. Znečistenie v Jelšave spôsobili prachové častice PM 10, ktoré sú päťnásobne tenšie ako ľudský vlas.

Minimálny pobyt vonku

V prípade zhoršenej smogovej situácie treba obmedziť vetranie aj pobyt vonku. Na sociálnej sieti to uviedla stránka Populair, ktorá je súčasťou projektu LIFE IP - Zlepšenie kvality ovzdušia. Počas zhoršenej smogovej situácie je podľa Populairu vhodné obmedziť pohyb vonku na minimum, hlavne v prípade starých ľudí, chorých, tehotných žien a malých detí.

Čo najmenej vetrať

Vetrať miestnosť, v ktorej sa človek zdržuje, je vhodné čo najmenej. V prípade vetrania je podľa Populairu najlepšie vetrať intenzívne, no nie dlhšie ako 3 až 4 minúty. Ľudia by sa zároveň mali vyvarovať fyzických aktivít vedúcich k intenzívnejšiemu dýchaniu.

Viac k témam: Populair, smog, smogová situácia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre oblasť mesta Jelšava v revúckom okrese bola vyhlásená smogová situácia © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 17 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner