26. február 2021
Facebook
utorok, 26 január 2021 21:00

Páchateľ nezákonne vyrúbal množstvo stromov v okrese Svidník, škoda presiahla 270-tisíc eur

Written by 
Rate this item
(0 votes)

26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Trestné stíhanie vo veci zločinu porušovanie ochrany stromov a krov vedie vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru vo Svidníku voči páchateľovi, ktorý v katastrálnom území obcí Korejovce a Medvedie (okres Svidník) nezákonne vyrúbal 253 stromov. Spôsobil tým viac ako 270-tisícovú škodu.

Výrub bez právoplatného súhlasu

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, páchateľ stromy vyrúbal bez právoplatného súhlasu príslušného orgánu v období od októbra 2015 do mája 2016. Páchateľ vyrúbal 76 stromov na území s prvým stupňom ochrany a 177 stromov na území s druhým stupňom ochrany.

Minimálne tri roky väzenia

„Slovenskej republike zastúpenej odborom starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu vo Svidníku bola týmto konaním spôsobená spoločenská škoda presahujúca 270-tisíc eur. Škoda pre podielových spoluvlastníkov dotknutých pozemkov a Slovenskému pozemkovému fondu Bratislava bola vyčíslená na viac ako dvetisíc eur,“ skonštatovala Ligdayová. Ako dodala, zákon pri tomto zločine stanovuje pre páchateľa trestnú sadzbu odňatia slobody na tri roky až osem rokov.

Viac k témam: nezákonný výrub stromov, výrub stromov
Zdroj: Webnoviny.sk - Páchateľ nezákonne vyrúbal množstvo stromov v okrese Svidník, škoda presiahla 270-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner