03. marec 2021
Facebook
utorok, 23 február 2021 12:00

S predĺžením núdzového stavu to podľa Kollára vyzerá „natesno“ a možno bude treba nájsť plán B

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.2.2021 (Webnoviny.sk) - V súvislosti s predĺžením núdzového stavu to vyzerá „natesno“. Pred utorňajším stretnutím troch najvyšších ústavných činiteľov v Prezidentskom paláci to uviedol predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). „Rátame s tým, že prídeme v dostatočnom počte, ale toľko poslancov je chorých alebo v karanténe, že vyzerá to natesno. Ak sa to nepodarí, budeme musieť nájsť plán B, zatiaľ ho nemáme,“ dodal Kollár.

Viac o téme: Koronavírus

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš pre agentúru SITA uviedol, že Koaličná rada k predĺženiu núdzového stavu, ktorá sa konala v pondelok 22. februára, bola konštruktívna. Ako ďalej ozrejmil, na koaličnej rade sa predstavitelia vládnych strán zaoberali aj návrhmi zákonov na najbližšiu parlamentnú schôdzu, ktorá sa začína 16. marca. Ministri na svojom rokovaní 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu. Ten bol vyhlásený z dôvodu ohrozenia života a zdravia osôb v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie koronavírusu. Vláde musia tento krok ešte potvrdiť poslanci parlamentu, a to do 20 dní od jeho predĺženia. Členovia zákonodarného zboru majú k tejto téme zasadnúť v stredu 24. februára. Niektorí koaliční poslanci vopred avizovali, že budú žiadať detailné odôvodnenie ďalšieho predĺženia núdzového stavu, v dôsledku čoho zasadala 22. februára koaličná rada.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, predseda Národnej rady SR (NR SR)
Zdroj: Webnoviny.sk - S predĺžením núdzového stavu to podľa Kollára vyzerá „natesno“ a možno bude treba nájsť plán B © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 14 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner