11. apríl 2021
Facebook
streda, 03 marec 2021 19:00

Pre vstup do Poľska potrebujete negatívny výsledok testu na COVID-19 nie starší ako 48 hodín

Written by 
Rate this item
(0 votes)

3.3.2021 (Webnoviny.sk) - Osoby vstupujúce zo Slovenskej republiky alebo Českej republiky na územie Poľska sú povinné mať pri prekročení hranice negatívny výsledok testu na COVID-19 (antigénový alebo RT-PCR), nie starší ako 48 hodín od obdržania jeho výsledku. Hraničná kontrola akceptuje výsledok testu na COVID-19 v anglickom či poľskom jazyku. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) na svojej webovej stránke.

Desaťdňová karanténa

Rezort diplomacie doplnil, že všetky osoby vstupujúce z SR alebo Česka na územie Poľska s cieľom návratu do miesta svojho bydliska alebo pobytu, sú od 27. februára 2021 povinné v Poľsku absolvovať 10-dňovú karanténu. Výnimku z povinnej karantény a predloženia negatívneho výsledku testu majú osoby, ktorým bolo vydané osvedčenie o očkovaní proti COVID-19 vakcínou povolenou v Európskej únii (EÚ). Ďalej vodiči medzinárodnej nákladnej dopravy či vodiči motorových vozidiel do 3,5 tony vykonávajúcich prevoz tovarov. Výnimka sa vzťahuje aj na žiakov a študentov študujúcich v Poľsku alebo v susednej krajine a ich zákonných zástupcov, ktorí prekračujú hranice spolu s nimi.

Výnimka aj pre tranzitujúcich

Zároveň na osoby tranzitujúce cez územie Poľska do miesta bydliska alebo pobytu na území iných členských štátov EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska a Švajčiarska a ich manželov, manželky a deti. Výnimka platí aj pre osoby, ktoré prekročia štátnu hranicu v rámci výkonu profesionálnych, obchodných alebo zárobkových činností v Poľsku či v susednej krajine. Výnimku z povinnej karantény majú cestujúci s negatívnym testom na COVID-19 (antigénový alebo RT-PCR), nie starším ako 48 hodín od obdržania výsledku, hraničná kontrola akceptuje výsledky testu na COVID-19 v anglickom alebo poľskom jazyku.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Pre vstup do Poľska potrebujete negatívny výsledok testu na COVID-19 nie starší ako 48 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 18 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner