11. apríl 2021
Facebook
štvrtok, 08 apríl 2021 23:00

Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine

Written by 
Rate this item
(0 votes)

8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Proces transformácie a kohézie sa začína na regionálnej úrovni. Cezhraničná spolupráca prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine. Uviedla to štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková, ktorá sa vo štvrtok zúčastnila na úvodnej konferencii k projektu Slovensko – ukrajinskej cezhraničnej spolupráce. Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Zložitá situácia na Ukrajine ich neodrádza

Cieľom projektu s názvom Slovensko - ukrajinská cezhraničná spolupráca, ktorý realizuje Združenie miest a obcí Slovenska v spolupráci s Ukrajinským zdužením miest, občianskym združením FEMAN a Nórskym združením miestnych a regionálnych samospráv, je odovzdávanie skúseností a konkrétnych postupov procesu decentralizácie, zvyšovanie zodpovednosti a transparentnosti a vytvorenie dlhodobých partnerstiev na prenos dobrej praxe. „Uvedomujeme si, že situácia na Ukrajine je v súčasnosti zložitá, ale to nás neodrádza. Naopak nás motivuje byť aktívnejšími a solidárnejšími. Európa nie je len o hospodárskych výhodách a blahobyte, ale aj o solidarite a ochote podeliť sa so skúsenosťami,“ priblížila štátna tajomníčka. Brocková zároveň zdôraznila, že stabilná, bezpečná a prosperujúca Ukrajina je nielen v záujme Slovenska, ale celej Európy.

Projekt sa bude realizovať do roku 2023

Projekt cezhraničnej spolupráce získal grant z prostriedkov Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho finančného mechanizmu a bude sa realizovať do roku 2023. Odovzdávanie skúseností sa bude realizovať nielen prostredníctvom workshopov a konferencií, ale aj vypracovaním metodologického manuálu a prostredníctvom stáží výkonných zamestnancov miest a obcí.

Viac k témam: cezhraničná spolupráca, konferencia
Zdroj: Webnoviny.sk - Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 16 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner