29. september 2023
Facebook
štvrtok, 24 november 2022 20:00

V Bratislave sa pred ruskou ambasádou uskutočnilo zhromaždenie „Noc s Ukrajinou“ (video)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.11.2022 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 24. novembra 19:27
Pred budovou ruskej ambasády v Bratislave sa vo štvrtok od 18.00 koná verejné zhromaždenie, ktoré organizuje Iniciatíva Mier Ukrajine pod názvom "Noc s Ukrajinou, kým Putin spí, Ukrajinci mrznú a ďalej umierajú". Vystúpili viaceré osobnosti slovenského spoločenského života a program doplnili kultúrne vstupy.

Osobnosti na podujatí

Medzi osobnosťami, ktoré sa zúčastnili podujatia sú režisér Nikita Slovák, spisovateľ Michal Hvorecký, poetka Miroslava Ábelová, generál vo výslužbe Pavel Macko, odborník na informačnú bezpečnosť Tomáš Kriššák, občianska aktivistka Zuzana Wienk, právnička Slávka Henčeková, ale aj členovia iniciatívy Mier Ukrajiny, ktorá vznikla ako občianska odpoveď na bezprecedentnú agresiu a útok ruskej armády na slobodnú a suverénnu Ukrajinu.
Program pokračuje do noci aj čítaním detských kníh pri ohni, čo je pre ukrajinské rodiny v súčasnosti bežná realita. Podujatie sa ukončí po krátkom spánku priamo na ulici v piatok 25. novembra o 9.30 hod. spoločnými raňajkami a tlačovou konferenciou.

Trištvrte roka od začiatku vojny

Termín konania podujatia Noc s Ukrajinou je symbolický, pretože 24. november je presne trištvrte roka od začiatku totálnej vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň sa však koná pred víkendom, počas ktorého si Ukrajina pripomenie 90 rokov od začiatku hrôz „Holodomoru“. Počas tejto cielenej genocídy zomrelo od hladu sedem až 10 miliónov nevinných Ukrajincov.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
„Je veľmi dôležité podporiť v tejto ťažkej situácii Ukrajinu aj takto symbolicky. Počas štvrtkovej noci budeme síce mrznúť, ale ráno sa vrátime do tepla našich kancelárií alebo bytov. Ukrajinci však takéto šťastie nemajú. Útoky na ukrajinskú energetickú infraštruktúru sú rovnakou genocídou ako v minulom storočí hladomor. Aj ten na Ukrajine cielene vyvolalo Rusko,“ povedal o význame podujatia člen iniciatívy Mier Ukrajine Marián Kulich.

Potrebujú aj ekonomickú pomoc

Ukrajina však dnes podľa Iniciatívy Mier Ukrajine potrebuje okrem symbolickej podpory aj ekonomickú pomoc. Ukrajinci urgentne potrebujú z ďalších krajín zabezpečiť trafostanice, prepínače a ďalšie zariadenia, aby dokázali poskytovať energiu pre domácnosti. Mimoriadne dôležité sú aj veľké generátory, ktoré potrebujú pre nemocnice a kritickú infraštruktúru, pomôcť jej ale môžu aj bežní občania, ktorí náročné situácie počas ťažkej zimy môžu pomôcť prekonať akýmkoľvek príspevkom. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Iniciatíva Mier Ukrajine, protestné zhromaždenie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave sa pred ruskou ambasádou uskutočnilo zhromaždenie „Noc s Ukrajinou“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 31 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner