27. november 2022
Facebook
štvrtok, 24 november 2022 21:00

Kolíková: Zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez paragraf 363 nie je cesta pre Slovensko

Written by 
Rate this item
(0 votes)

24.11.2022 (Webnoviny.sk) - Opozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) je presvedčená, že je potrebné čo najskôr legislatívne zúžiť priestor na využívanie paragrafu 363 Trestného poriadku.

Zdržiavanie vyšetrovanie káuz

Ako ďalej uviedla vo vyhlásení, zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez spomenutý paragraf nie je cesta pre Slovensko. „Je zrejmé, že kým číslo 363 žije, tak všetci, ktorí tam vidia cestu na to, aby zvrátili priebeh trestného konania, to prirodzene využijú," skonštatovala Kolíková s tým, že tento inštitút sa podľa nej silne zneužíva.

Obvinenie guvernéra Kažimíra

Pri veľkých kauzách, ako je napríklad aj opätovné obvinenie guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra je podľa exministerky spravodlivosti dôležité, aby verejnosť čo najskôr vedela výsledok. „Aby sa vec čo najskôr dostala pred súd a ten rozhodol o vine alebo nevine. Kauzy, ktoré sa týkajú takýchto vrcholných predstaviteľov, aj politických, traumatizujú celú spoločnosť a je dôležité vedieť, či tá osoba je alebo nie je vinná," dodala Kolíková. Paragraf 363 Trestného poriadku umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie policajta alebo prokurátora v prípravnom konaní, ak zistí nezákonný postup.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Justícia, Paragraf 363 Trestného poriadku, Súdnictvo, Trestný poriadok
Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíková: Zdržiavať vyšetrovanie medializovaných káuz cez paragraf 363 nie je cesta pre Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 15 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner