23. jún 2024
Facebook
piatok, 25 november 2022 10:00

Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.11.2022 (Webnoviny.sk) - Dve obete a dvoch zranených ľudí si vyžiadal nočný požiar bytového domu na Prostějovskej ulici v Prešove. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Tomek, požiar bytu na 8. poschodí výškového bytového domu na Sídlisku III bol nahlásený vo štvrtok o 22:21 na tiesňovej linke. O tri minúty neskôr na miesto dorazili príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Z bytovky evakuovali približne 200 osôb, ktoré sa v čase požiaru nachádzali v jednotlivých bytoch. Na miesto dorazil aj hasičský evakuačný autobus. „Hasiči po príchode na miesto odstavili prívod plynu a vody, nakoľko prasklo vodovodné potrubie. Z bezpečnostných dôvodov bola odstavená aj elektrina," uviedol hovorca.

Mimoriadna situácia

Záchranári ošetrili ľudí, ktorí sa nadýchali dymu. „Žiaľ, vyslaní záchranári už nedokázali pomôcť dvom osobám, lekár musel konštatovať smrť. Ošetrili však ženu a muža, ktorí sa nadýchali splodín horenia. Počas transportu do nemocnice boli pri vedomí a v stabilizovanom stave," doplnila hovorkyňa operačného strediska Záchrannej a zdravotnej služby SR Alena Krčová. V súvislosti s tragédiou vyhlásil primátor mesta František Oľha o 23:00 mimoriadnu situáciu. Bytový dom, v ktorom sa nachádza 72 bytov, je aktuálne pre obyvateľov neprístupný. „Vzhľadom na rozsah požiaru musí objekt skontrolovať statik. Bytovku následne musia skontrolovať zástupcovia plynární, vodární a elektrární. Avizovaný je aj príchod expertíznej skupiny, ktorá bude zisťovať príčiny požiaru. Tie zatiaľ nie sú známe," dodal Tomek.

Dočasné náhradné ubytovanie

Ako v piatok ráno agentúru SITA informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, pri požiari zasahovalo 16 príslušníkov zboru. Použitých bolo osem kusov technicky vrátane výškovej, poskytnutý bol aj evakuačný autobus. Požiar zlikvidovali o 01:36. Príčina a rozsah škôd zatiaľ nie je určená, expert na zisťovanie príčin požiaru je na mieste udalosti. Mesto Prešov v spolupráci s Prešovským samosprávnym krajom zabezpečilo dočasné náhradné ubytovanie pre deväť osôb na stredoškolskom internáte na Volgogradskej ulici. Ostatní obyvatelia si zabezpečili náhradné ubytovanie u rodinných príslušníkov a známych. „Po ukončení obhliadok bude umožnený obyvateľom koordinovaný prístup k bytom, aby si mohli prevziať svoje osobné veci. Jednotlivé byty budú sprístupnené v spolupráci s mestskou políciou," dodal hovorca mesta.

Viac k témam: Požiar, Primátor mesta Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk - Požiar bytu v Prešove má dve obete, evakuovali desiatky ľudí a primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 30 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner