21. február 2024
Facebook
piatok, 25 november 2022 13:00

V Bratislave sa pred ruskou ambasádou uskutočnilo zhromaždenie „Noc s Ukrajinou“ (video+foto)

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.11.2022 (Webnoviny.sk) -

  • aktualizované 25. novembra 11:41
Aktivisti z Iniciatíva Mier Ukrajine strávili noc pred ruským veľvyslanectvom v Bratislave. Tým, že strávili chladnú novembrovú noc vonku, chceli vyjadriť solidaritu s Ukrajincami.

Ukrajinci mrznú a ďalej umierajú

Ako povedal Marián Kulich z iniciatívy Mier Ukrajine na tlačovom brífingu Noc s Ukrajinou, kým Putin spí, Ukrajinci mrznú a ďalej umierajú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodal, že chceli prežiť pocit, ktorý každú noc prežívajú Ukrajinci po tom, ako prišli v dôsledku ruských útokov o infraštruktúru. Stratili tak to, čo my pokladáme za samozrejmé. Zobraziť fotogalériu k článku:
Noc s Ukrajinou 2022 Zároveň by boli radi, keby si aj ostatní ľudia uvedomili, čomu musia Ukrajinci čeliť, či už je to chlad, alebo nedostatok vody.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Príbehy z frontu

Podľa Kulicha je to pre aktivistov jednoduchšie, keďže sa môžu vrátiť do bytov či kancelárií, kde sa zohrejú, no Ukrajinci takýto luxus nemajú. Akciou chceli dosiahnuť, aby Slováci mysleli na Ukrajincov a pomohli im. Vyjadril sa, že Ukrajinci potrebujú aj veľkú pomoc od politických predstaviteľov ale možno pomôcť aj v menšom meradle. Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie) Kulich dodal, že večer venovali čítaniu. Išlo o príbehy z frontu, keďže, ako uviedol, v poslednom čase vyšlo viacero kníh. Zúčastnilo sa ňom viacero známych osobností, či už s príhovorom, alebo čítali. Mnohí si priniesli vlastné knihy. Kulich to označil za silný zážitok. Dodal, že tam s nimi viacerí aj ostali. Rovnako sa zúčastnili aj odídenci z Ukrajiny. Ďalší z účastníkov povedal, že noc bola daždivá a nebolo to príjemné, no môže sa vrátiť domov, kde má pitnú vodu, teplo či elektrickú energiu. Pripustil, že im bolo chladno, no dodal, že to bolo to najmenej, čo mohli urobiť, aby upozornili na ruské bombardovanie, ktoré má za následok, že mnohí ľudia na Ukrajine ostávajú bez dodávok tepla, energií či pitnej vody.

Viac k témam: Iniciatíva Mier Ukrajine, protestné zhromaždenie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - V Bratislave sa pred ruskou ambasádou uskutočnilo zhromaždenie „Noc s Ukrajinou“ (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 20 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner