06. február 2023
Facebook
piatok, 25 november 2022 15:00

Sudkyňu stíhajú za údajne nevhodné vyjadrenia, zástupkyňu ministerstva označila za „vychrtlinu“

Written by 
Rate this item
(0 votes)

25.11.2022 (Webnoviny.sk) - Sudkyňa Okresného súdu Bratislava II Eva B. čelí disciplinárnemu stíhaniu za údajne nevhodné vyjadrenia v telefonickom rozhovore. V piatok v tejto záležitosti začalo pojednávanie na Najvyššom správnom súde SR.

Označila ju za "vychrtlinu"

Podľa disciplinárneho návrhu exministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej sudkyňa v júni 2021 po skončení pojednávania nahlas telefonovala s osobou označovanou ako Dalibor alebo Daliborko, pričom konverzáciu bolo počuť z pojednávacej miestnosti na chodbu. V rozhovore mimo iného uviedla, že ona ani účastníci súdnych konaní „nebudú mať na papuli rúška" a sťažovala sa, že jej v tejto súvislosti poslali z Ministerstva spravodlivosti SR kontrolu. Taktiež označila zástupkyňu ministerstva spravodlivosti, ktorá bola prítomná na súde za účelom kontroly, za „vychrtlinu".

Konanie je vykonštruované

Na dnešnom pojednávaní Eva B. k veci uviedla, že celé konanie je vykonštruované a zasahuje do nezávislosti súdnej moci. Poukázala tiež na to, že predstaviteľka ministerstva si jej telefonický rozhovor neoprávnene nahrala. Dnes na pojednávanie sudkyňu prišiel podporiť aj bývalý šéf Najvyššieho súdu SR a exminister spravodlivosti Štefan Harabin. Disciplinárny senát NSS SR v utorok 22. novembra uznal zvolenského sudcu Dalibora Miľana pre odmietanie protipandemických opatrení za vinného z pokračovacieho závažného disciplinárneho previnenia. Za to mu uložil sankciu vo forme zrážky z platu vo výške 60 percent na dobu jedného roku.

Viac k témam: nevhodné správanie, odmietanie protipandemických opatrení, Súd, sudkyňa
Zdroj: Webnoviny.sk - Sudkyňu stíhajú za údajne nevhodné vyjadrenia, zástupkyňu ministerstva označila za „vychrtlinu“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 22 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner