23. jún 2024
Facebook
pondelok, 05 jún 2023 13:00

Ruská propaganda a jej príklady. Cieli na nerozhodných

Written by 
Rate this item
(0 votes)

5.6.2023 (SITA.sk) - Ruská propaganda často používa naratívy, ktorých cieľom je vždy dať konkrétnej skupine ľudí to, čomu už dávno sama verí. Ako upozorňuje polícia na sociálnej sieti, hlavným zámerom tejto propagandy je osloviť nerozhodných, tak, aby si povedali, že „radšej budú neutrálni“, pretože „kto vie, kde je pravda“.

Ruská propaganda

Polícia v profile Hoaxy a Podvody – Polícia SR uvádza viaceré príklady ruskej propagandy. „Keď chcete mier, povedia vám, že dodávky zbraní predlžujú vojnu. Keď chcete, aby sa Ukrajinci bránili, povedia vám, že zbrane sa rozkradnú, než dorazia na front,“ píše polícia. Pracujúcim ruská propaganda podsúva tvrdenie, že utečenci prišli na Slovensko brať prídavky, nezamestnaných zasa oslovujú naratívom, že utečenci im prácu vezmú.

Sankcie tlačia Rusko do kúta

Ruská propaganda liberálov na Slovensku presviedča, že Ukrajinci perzekuujú LGBTI komunitu, konzervatívcov zasa oslovuje tvrdeniami, že Kyjev je prozápadný, a teda proti tradičnej rodine. „Ak máte nízke príjmy, povedia vám, že vaše dane pomáhajú Ukrajincom namiesto vás. Ak máte vysoké príjmy, povedia vám, že vaše dane sa pre korupciu k Ukrajincom aj tak nedostanú. Keď vám vadia civilné obete, povedia vám, že Rusko prišlo civilistov chrániť. Keď vám nevadia civilné obete, povedia, že Rusko musí denacifikovať Ukrajinu za každú cenu,“ upozorňuje slovenská polícia. Ruská propaganda často prichádza s tým, že sankcie proti Rusku nefungujú. Avšak tým nerozhodnutým, ktorí sa v ekonomike vyznajú, tvrdia, že sankcie vojnu eskalujú a tlačia Rusko do kúta. „Keď sa nevyznáte vo vojenskej technike, budú vám tvrdiť, že západné stroje hravo zničia. Keď sa v nej vyznáte, povedia, že im už nezostáva nič iné, ako siahnuť po jadrových zbraniach,“ uvádza polícia príklady ruskej propagandy, ktorá ovplyvňuje Slovákov.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Dezinformácie, Hoaxy, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ruská propaganda a jej príklady. Cieli na nerozhodných © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 36 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner