22. apríl 2024
Facebook
pondelok, 19 február 2024 22:00

O pár dní uplynie šesť rokov od vraždy novinára Kuciaka a Kušnírovej. Spomienkové zhromaždenia budú v 32 mestách

Written by 
Rate this item
(0 votes)

19.2.2024 (SITA.sk) - V stredu 21. februára uplynie šesť rokov od vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Iniciatíva Za slušné Slovensko organizuje pri tejto príležitosti spomienkové zhromaždenia v 32 mestách, z toho je 23 na Slovensku a deväť v zahraničí.

Novinári čelia útokom každý deň

„Vražda zmenila Slovensko, spoločne sme sa postavili na námestia, aby sme bojovali za slušnosť a spravodlivosť. Dnes cítime, akoby sa na Slovensku vraždou Jána a Martiny nič nezmenilo. Staré časy sú späť,“ uviedla iniciatíva. Poukazuje na to, že novinári čelia útokom každý deň a politici ani šesť rokov po vražde ich kolegu nemajú problém robiť z nich terče. „Bez riadneho legislatívneho konania sa prijímajú zákony, ktoré otriasajú spravodlivosťou a ohrozujú právny štát. Naša demokracia je mladá a krehká, vláda práva nie je samozrejmá a je dnes ohrozená,“ dodáva Za slušné Slovensko.

Zhromaždenia vo viacerých mestách

Zhromaždenie v Bratislave bude na Námestí slobody o 17:00 a vystúpia na ňom rodičia Jána Kuciaka a mama Martiny Kušnírovej, zástupcovia novinárov, herec Richard Stanke, Zuzana Petková z Nadácie Zastavme Korupciu a Katarína Batková z Via Iuris, ako aj hudobníci Katarína Koščová a Daniel Špiner. Zhromaždenia budú aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Prievidzi, Lučenci, Rimavskej Sobote, Dolnom Kubíne, Bardejove, Námestove, Rožňave, Banskej Štiavnici, Liptovskom Mikuláši, Prešove, Nových Zámkoch, Ružomberku, Trstenej, Zvolene, Michalovciach, Vranove nad Topľou, Piešťanoch, Pezinku, Komárne, Spišskej Novej Vsi. V zahraničí budú spomienkové zhromaždenia v Luxemburgu, Brne, Zlíne, Prahe, Paríži, Osle, Vancouveri, Haagu a Kodani.

Viac k témam: Kuciak: Vražda novinára, Pochod "Za slušné Slovensko", Spomienka, Za slušné Slovensko, Zhromaždenie
Zdroj: SITA.sk - O pár dní uplynie šesť rokov od vraždy novinára Kuciaka a Kušnírovej. Spomienkové zhromaždenia budú v 32 mestách © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 35 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner