22. apríl 2024
Facebook
streda, 21 február 2024 18:00

Poľský chlapec sa vážne poranil pri lyžovačke. Vletel do lesa pri zjazdovke, zasahovať musel vrtuľník

Written by 
Rate this item
(0 votes)
dobrovoľného zboru František Mrázik. Nezvládnutá jazda podľa jeho slov spôsobila, že vletel do lesa pri zjazdovke, kde po páde ostal ležať. Chlapec bol súčasťou poľskej skupiny, no lyžoval sám a bez mobilu.

Objavili ho náhodou

Podľa Mrázika si zraneného lyžiara, vzhľadom na farby jeho oblečenia, ktoré splývalo s okolitým lesom, len náhodou všimol pomaly lyžujúci otec s malým synom. Ten následne upovedomil hliadku Tatranskej horskej služby. „Chlapec pri páde utrpel niekoľko vážnych zranení kolena, stehna a trpel silnými bolesťami. Záchranári zraneného zafixovali a pomocou skútra a kanadských saní transportovali na hrebeň,“ uviedol ďalej predseda THS. Tam si ho prevzal vrtuľník leteckých záchranárov. Zraneného transportoval na ďalšie ošetrenie do popradskej nemocnice.

Čoraz viac zásahov vrtuľníka

Zásahy vrtuľníka sú na svahoch podľa Mrázika čoraz častejšie. „V predchádzajúcich dňoch záchranári THS odovzdávali posádke vrtuľníka 12-ročného anglicky hovoriaceho pacienta so zlomeninou predkolenia. Deň nato bol vrtuľníkom na ďalšie ošetrenie transportovaný 51-ročný Poliak s rovnakou diagnózou,“ zhodnotil.

Viac k témam: Bachledova dolina, Lyžovačka, predseda Tatranskej horskej služby, Úraz, Zranenie
Zdroj: SITA.sk - Poľský chlapec sa vážne poranil pri lyžovačke. Vletel do lesa pri zjazdovke, zasahovať musel vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 25 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner