26. máj 2024
Facebook
pondelok, 22 apríl 2024 19:00

Hlasovacie preukazy k eurovoľbám si môžu voliči vybavovať od 24. apríla, musia požiadať obec v mieste trvalého pobytu

Written by 
Rate this item
(0 votes)

22.4.2024 (SITA.sk) - Hlasovacie preukazy pre voľby do Európskeho parlamentu (EP) začnú vydávať obce a mestá od 24. apríla. Ministerstvo vnútra (MV) SR informovalo, že preukaz si môžu vybaviť voliči, ktorí majú trvalý pobyt na Slovensku a v deň volieb nebudú môcť voliť vo svojom volebnom okrsku. Voľby do EP sa uskutočnia 8. júna.

Pri strate máte smolu

MV SR spresnilo, že hlasovací preukaz oprávňuje voliča voliť v ktorejkoľvek volebnej miestnosti na Slovensku. Požiadať oň je potrebné obec trvalého pobytu. Rezort dodal, že preukaz sa vydáva iba raz a pri strate alebo odcudzení obec voličovi nový preukaz nevydá. Rezort vnútra doplnil, že elektronicky (e-mailom) a listine možno požiadať o hlasovací preukaz najneskôr do 20. mája, pričom žiadosť musí byť do uvedeného termínu obci aj doručená.

Preukaz zašlú doporučene

Obec zašle hlasovací preukaz na adresu uvedenú v žiadosti doporučenou zásielkou. Ak volič uvedie, že preukaz prevezme iná osoba, musí v žiadosti uviesť jej meno, priezvisko a číslo občianskeho preukazu. Osobne alebo prostredníctvom osoby splnomocnenej žiadateľom si možno vyzdvihnúť hlasovací preukaz najneskôr 7. júna v úradných hodinách obce. Uviedlo ministerstvo vnútra. Viac informácií nájdete na webe MV SR: https://www.minv.sk/?ep24-info1sk

Viac k témam: Hlasovací preukaz, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk - Hlasovacie preukazy k eurovoľbám si môžu voliči vybavovať od 24. apríla, musia požiadať obec v mieste trvalého pobytu © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 29 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner