15. júl 2024
Facebook
nedeľa, 23 jún 2024 20:00

O azyl požiadalo od začiatku roka takmer 80 ľudí, rezort vnútra sa pri príležitosti Svetového dňa utečencov zapojil aj do osláv

Written by 
Rate this item
(0 votes)

23.6.2024 (SITA.sk) - O azyl požiadalo k 11. júnu tohto roku 73 osôb. Ako informovalo ministerstvo vnútra, najčastejšími žiadateľmi boli Ukrajinci, Afganci a Pakistanci. V uplynulom roku požiadalo o azyl 416 osôb, najviac žiadostí si podali Turci, Bangladéšania a Afganci. K 5. máju 2024 požiadalo o dočasné útočisko takmer 143 300 Ukrajincov. Počet zaniknutých dočasných útočísk je takmer 23 250.

Svetový deň utečencov

Ministerstvo vnútra súčasne informovalo, že migračný úrad rezortu sa v nedeľu pri príležitosti Svetového dňa utečencov, ktorý sa oficiálne oslavuje 20. júna, aktívne zapojil do jeho osláv. Súčasťou podujatia bol Dáždnikový pochod, ktorý odštartoval z Primaciálneho námestia v Bratislave a bol ukončený na Tyršovom nábreží. Na mieste cieľa pochodu bol umiestnený aj informačný stánok migračného úradu. Návštevníci infostánku sa zaujímali o činnosť migračného úradu, jeho zariadenia a pripravenosť Slovenska na zvládanie migračných vĺn. Informovali sa aj o procedúrach, ktorými prechádzajú žiadatelia o azyl, dôvodoch na poskytnutie medzinárodnej ochrany a dôvodoch, prečo môže byť ochrana zamietnutá. Významným bodom tohtoročných osláv bola návšteva mnohých dám z Ukrajiny, ktoré osobne poďakovali Slovensku za pomoc počas náročných časov.

Plnohodnotní členovia našej spoločnosti

Infostánok navštívili aj bývalí utečenci z Afganistanu a Sýrie, ktorí už získali niektorú z foriem medzinárodnej ochrany a teraz žijú v Bratislave. Rozprávali o svojich skúsenostiach s integráciou do pracovného života, začlenením ich detí do škôl aj výzvach, ktoré prežívajú ako plnohodnotní členovia našej spoločnosti. Infostánok ponúkal aj výrobky pripravované žiadateľmi o azyl z Pobytového tábora v Opatovskej Novej Vsi v okrese Veľký Krtíš. Návštevníci si mohli zakúpiť vence, mydielka, náramky, prívesky, záložky do kníh a ochutnať koláče podľa receptov zo Sýrie. K dispozícii boli tiež ukážky malieb a informačné materiály migračného úradu.

Viac k témam: Azyl, Oslavy, Pakistan, Svetový deň utečencov, Turci, Ukrajinci, Utečenci, Utečenci z Afganistanu, utečenci z Ukrajiny
Zdroj: SITA.sk - O azyl požiadalo od začiatku roka takmer 80 ľudí, rezort vnútra sa pri príležitosti Svetového dňa utečencov zapojil aj do osláv © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 31 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner