27. február 2020
Facebook

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Pri rozhodovaní, koho voliť v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, majú ľudia skúmať sľuby, ktoré im jednotliví kandidáti dávajú a posudzovať ich nielen podľa rečí, ale aj doterajších skutkov. Voličov k tomu vyzval premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vo svojom dnešnom vyhlásení v RTVS na Jednotke. Zároveň im odporučil pozrieť sa aj na to, čo majú jednotliví kandidáti za sebou, aké majú osobnostné či vzdelanostné predpoklady a skúsenosti.

Podmienky na stabilitu

Prvoradou úlohou je podľa premiéra vytvoriť na Slovensku podmienky na vnútropolitickú stabilitu bez zbytočných hádok a škriepok. „Prvoradou našou úlohou je vytvoriť podmienky na vnútropolitickú stabilitu bez zbytočných hádok a škriepok. Tá je kľúčom k ďalšiemu úspechu Slovenska ako síce malej krajiny, ale so šikovnými a pracovitými ľuďmi. Skúsme si pomenovať priority, ktoré by naši volení zástupcovia mali napĺňať. Či chceme, aby Slovensko napríklad ostalo členskou krajinou Európskej únie a NATO, či chceme, aby ostalo sociálnym štátom, aby bolo stabilné, bezpečné a riadené kompetentnými ľuďmi," povedal Pellegrini. Obdobne sa už vyjadril aj v rámci predvolebnej kampane svojej strany Smer-sociálna demokracia.

Pozýva k urnám všetky regióny

Predsedu vlády by podľa vlastných slov potešilo, keby vo voľbách silným hlasom prehovorili všetky slovenské regióny. „Som presvedčený, že Slovensko bude iba také silné, aké budú jeho jednotlivé časti," povedal s tým, že všade majú ľudia právo na dobrú prácu za dobrý plat, dostupnú zdravotnú starostlivosť, kvalitné vzdelanie či pocit bezpečia. „Preto by o budúcej podobe slovenskej politiky mali prehovoriť tak obyvatelia tých najmenších obcí, ako aj menších a väčších miest či metropoly. Preto vás všetkých bez rozdielu bydliska pozývam k volebným urnám," povedal. Pellegrini sa tiež vyjadril k polarizácii spoločnosti. Povedal, že by si veľmi želal, nech sa už parlamentné voľby skončia akokoľvek, aby boli jedným z krokov k zmiereniu ľudí na Slovensku. Nie ďalším krokom k ich rozdeľovaniu. „Veľmi ma trápi, keď vidím, ako politika odcudzuje vzájomne rodiny, priateľov či kolegov na pracovisku,“ dodal s tým, aby voličov pri ich rozhodovaní neviedla nenávisť. Parlamentné voľby sa konajú 29. februára. Volebné miestnosti budú otvorené od 07:00 do 22:00.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Pellegrini vyzval ľudí, aby posudzovali kandidátov nielen podľa rečí, ale aj doterajších skutkov © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Na Floride zatkli 42-ročnú ženu, ktorá zatvorila na zips do cestovnej batožiny svojho priateľa a nechala ho v nej, až kým nezomrel. Sarah Boone z mesta Winter Park v pondelok ráno sama zavolala na políciu a oznámila, že s priateľom, 42-ročným Jorgeom Torresom, večer pili alkohol a následne sa hrali na schovávačku, počas ktorej ktorej ho v rámci neviazanej zábavy zatvorila do kufra. Išla si údajne potom ľahnúť, zobudila sa až ráno a zistila, že jej priateľ je ešte stále v batožine, no je mŕtvy. Polícia však uvádza, že výpoveď ženy sa nezhoduje s videom, ktoré sa našlo v jej mobile. Na tom vidno, ako sa Torres snaží z kufra vyslobodiť, kričí o pomoc a hovorí, že nemôže dýchať. "Presne takto sa ja cítim, keď ma podvádzaš," odpovedá na to žena a smeje sa.

Viac k témam: smrť, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena počas neviazanej zábavy zatvorila muža do kufra, po jeho smrti ju usvedčilo video © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) v príhovore v RTVS na Jednotke vyzval ľudí, aby prišli k volebným urnám v sobotu 29. februára. Slovákom odporučil rozlišovať tých, ktorí pre národ pracujú od tých, ktorí majú len prázdne sľuby. Pripomenul, že právo voliť a právo byť volený je výsada, ktorú chráni Ústava SR. „V tomto období sa rozhoduje o charaktere nášho štátu. Rozhodujme sa prezieravo, na základe zdravého úsudku. Na výber máme niekoľko ciest. Správnou je však len tá, ktorá vedie k pokore a k poznaniu samých seba. Tá, ktorá sa opiera o hodnoty, ktoré sú určené našimi predkami. Nezraďme ich,“ vyhlásil Danko. Odporučil počúvať hlas srdca a svedomia a tiež rozlišovať tých, ktorí pre národ pracujú od tých, ktorí majú len prázdne sľuby. „Nezapredajme náš ťažko vybojovaný národný štát. Slúžme sami sebe, pracujme pre seba. Nebuďme otrokmi vo vlastnom štáte. My sme tu doma! Dokážme to aj v najbližších voľbách. Zachovajme Slovensko, aké ho poznáme my, a aké ho chceme, a to aj pre nasledujúce generácie,“ zakončil prejav predseda parlamentu. Vyhlásenie v RTVS k nadchádzajúcim parlamentným voľbám mala tiež prezidentka Zuzana Čaputová a po Andrejovi Dankovi premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predseda NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Andrej Danko vyzval Slovákov voliť, odporučil počúvať hlas srdca a svedomia © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - V Káhire sa v stredu konal vojenský pohreb bývalého dlhoročného egyptského prezidenta Husního Mubaraka, ktorý zomrel v utorok v nemocnici vo veku 91 rokov. Na procesii sa zúčastnil aj súčasný egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí, ktorý šiel za rakvou spolu s dvoma Mubarakovými synmi. Rakvu zahalenú zástavou viezol koč ťahaný koňmi. Pohreb sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia a vysielala ho naživo štátna televízia. Vláda vyhlásila v tejto súvislosti trojdňový štátny smútok. Po procesii Mubarakovo telo previezli do hrobky na niekoľko kilometrov vzdialený rodinný cintorín v káhirskej štvrti Heliopolis. Mubarak sa narodil 4. mája 1928. Prezidentom sa stal v roku 1981. Bol verným spojencom Spojených štátov, bojoval proti islamským militantom a udržiaval mier s Izraelom. V roku 2011 odstúpil pod tlakom protestov, ktoré si vyžiadali stovky obetí a tisícky zranených. Demonštrácie vypukli 25. januára 2011, pričom ľudia žiadali ekonomické a politické reformy a prezidentovu rezignáciu. V roku 2012 ho odsúdili na doživotie za to, že nezabránil zabitiu takmer 900 ľudí počas protestov. Najvyšší súd ho neskôr oslobodil.Viac k témam: pohreb
Zdroj: Webnoviny.sk - Egyptského exprezidenta Mubaraka pochovali s vojenskými poctami, vláda vyhlásila smútok (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ani v týchto voľbách sa Slováci, žiaľ, nevyhli klamstvu, falošným hrozbám a manipulácii strachom. Povedala prezidentka Zuzana Čaputová vo svojom príhovore k nadchádzajúcim parlamentným voľbám v RTVS. Podľa nej je dôležité pripomínať, že štátna moc pochádza od občanov a tí nemajú významnejšiu príležitosť ovplyvniť charakter štátu ako vo voľbách. Čaputová tiež poznamenala, že Slovensko je v paradoxnej situácii, keď sa všetky strany hlásia k zmene.

Príležitosť ovplyvniť charakter štátu

Prezidentka podľa vlastných slov chápe výhrady, že časť voličov mohla kampaň tohto druhu od účasti vo voľbách skôr odradiť, ako presvedčiť. „Ani v týchto voľbách sme sa, žiaľ, nevyhli klamstvu, falošným hrozbám a manipulácii strachom. Kampaň však už máme za sebou a deň rozhodnutia o budúcnosti Slovenska pred sebou. Využime šancu vyjadriť sa a príďme voliť,“ vyzvala. Zároveň pripomenula, že štátna moc pochádza od občanov, aj keď sa to niekedy nemusí zdať pravdivé. Práve parlamentné voľby sú však podľa nej dôkazom, že je to nespochybniteľné. Hlava štátu dodala, že neexistuje významnejšia príležitosť ovplyvniť charakter štátu. „To všetko sú dôvody, pre ktoré je účasť vo voľbách nielen vyjadrením spolupatričnosti k spoločenstvu, v ktorom žijeme, ale aj prejavom moderného vlastenectva,“ zdôraznila. Čaputová vysvetlila, že neúčasť na voľbách neznamená, že sa občania nebudú podieľať na ich výsledku. „Hlas, ktorý neodovzdáte, sa nestratí. Iba sa proporcionálne rozdelí medzi všetky strany, ktoré sa dostanú do parlamentu. Ak v osobnom živote nedovolíme, aby o nás a našich veciach rozhodoval niekto iný, nie je dôvod, aby sme nechali iných rozhodovať o našom hlase, keď ide o vec celospoločenského významu,“ uviedla.

Prinavrátenie dôvery v spoločnosť

Prezidentka si myslí, že voľby sú spravidla súbojom medzi kontinuitou a zmenou a podľa nej je Slovensko v paradoxnej situácii, keď sa všetky strany hlásia k zmene. Je to tak podľa nej preto, že spoločnosť potrebuje vieru v spravodlivosť a tej sa Slovákom za uplynulé roky nedostávalo v primeranej miere. „Nedokázali sme ju totiž uchrániť pred jej zneužívaním. Najväčšou témou a zároveň najväčšou príležitosťou týchto volieb je preto prinavrátenie dôvery v spoločnosti,“ povedala. Čaputová zdôraznila, že voľby nie sú koncom cesty, ale iba začiatkom jej novej etapy. „Ak chceme žiť v spoločenstve, ktoré bude zodpovedať našim očakávaniam, požiadavkám a túžbam, máme morálnu povinnosť využiť svoje volebné právo. Bude to osobný príspevok každého aktívneho voliča v prospech spravodlivého a hrdého Slovenska, ktoré je domovom pre nás všetkých,“ dodala na záver.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová kritizuje, že Slováci sa pred voľbami nevyhli klamstvu či manipulácii strachom © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Najdrahšiu kampaň na internete mala pred tohtoročnými parlamentnými voľbami koalícia Progresívne Slovensko/Spolu-občianska demokracia (PS/Spolu). Informovala o tom Transparency International Slovensko (TIS) na svojom profile na sociálnej sieti. Celkové výdavky strán na internete podľa odhadu mimovládky dosiahnu 3,5 milióna eur.

Masívny záver kampane

Suverénne najviac investovala PS/Spolu, ktorá mala k včerajšku výdavky na inzerciu v platformách Facebook/Instagram a Google/Youtube na úrovni 740-tisíc eur. V poradí druhý Smer mal oproti tomu len polovicu, 380-tisíc eur, tretia Vlasť 350-tisíc eur“, informuje TIS. Celkovo tak v online kampani skončilo každé šieste euro, ktoré politické strany minuli. Do týchto výdavkov nie sú zarátané priame výdavky na kampaň v médiách, z ktorých časť putuje na ich webové stránky. „Skutočne masívny bol záver volebnej kampane. Kým za prvé tri mesiace strany minuli na internete 1,2 milióna eur, počas februára túto sumu takmer strojnásobili,“ uvádza mimovládka. Strana Smer-sociálna demokracia podľa zistení TIS investovala do reklamy v online priestore predovšetkým v januári, v závere kampaň z ich strany výrazne zoslabla. Internetová kampaň PS/Spolu zase vrcholila v týchto dňoch a počas posledného víkendu zaplatila dvojkoalícia za Facebook a Google reklamu viac ako 60-tisíc eur, v priebehu pondelka 24. februára a utorka 25. februára denne ďalších takmer 50-tisíc eur.

Historicky najvyšší účet za voľby

Silný záver mal na internete podľa TIS aj Štefan Harabin, ktorého strana Vlasť od pondelka 24. februára do dnes minula zatiaľ na online reklamu 50-tisíc eur. Naopak zo všetkých strán, ktoré sa pravdepodobne dostanú do parlamentu, najmenej investovali do reklamy na Facebooku či Youtube Kotlebovci - Ľudová strana naše Slovensko (ĽSNS), konkrétne 14-tisíc eur. TIS tiež uvádza, že vysoké investície do online reklamy sa podpísal aj pod historicky celkovo najvyšší účet za voľby. Strany podľa ich odhadov minuli dokopy viac ako 19 miliónov eur, teda o milión viac ako pred štyrmi rokmi po zarátaní všetkých faktúr. „Predpokladáme, že celková cena kampaní pôjde po doúčtovaní všetkých výdavkov cez 20 miliónov eur, pričom najmenej tri strany (Smer, PS/Spolu a OĽaNO) budú mať kampane za viac ako 2 milióny eur a ďalších päť strán (Za ľudí, SaS, SNS, Most-Híd a Vlasť) skončí s účtami za viac ako milión eur,“ dodáva mimovládka.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, predvolebná kampaň, reklama
Zdroj: Webnoviny.sk - Najviac peňazí na online reklamu dala mimoparlamentná strana, Smer minul o polovicu menej © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Aktivisti z organizácie Greenpeace Slovensko dnes pred sochou Svätopluka na Bratislavskom hrade symbolicky zapálili maketu horiacej planéty. Touto aktivitou chcú upozorniť budúcu vládu na dôležitosť prijímania opatrení v boji proti klimatickej kríze. Ekologickí aktivisti zároveň rozvinuli pri makete Zeme transparenty s heslami „Váš hlas je šanca pre klímu“, „Klimatické voľby 2020“ a „Nespáľme si budúcnosť“.

Klimatická kríza je tu

Podľa programovej riaditeľky Greenpeace Slovensko Kataríny Juríkovej by si politické strany mali uvedomovať vážnosť situácie, v akej sa naša planéta nachádza. „Chceme dať najavo, v akom kritickom stave sa nachádza naša planéta. Tá je v plameňoch a klimatická kríza je tu. Ak nezačneme konať, následky budú naozaj katastrofálne. Na Slovensku hovoríme o 50 až 60 percentom úbytku vody, devastujúcich suchách, ktoré môžu trvať aj niekoľko rokov a vážnych následkoch pre zdravie obyvateľov,“ povedala. Zobraziť fotogalériu k článku:
Horiaca planéta na Bratislavskom hrade Juríková vyzýva k zodpovednosti aj voličov, ktorí sa zúčastnia volieb do Národnej rady SR v sobotu 29. februára. Podľa nej by mali brať pri rozhodovaní, ktorej strane odovzdať svoj hlas, do úvahy aj to, aké programové riešenia v oblasti ochrany životného prostredia daná strana ponúka.

Ľudia sa musia rozhodnúť zodpovedne

Potrebujeme konať. Kroky, ktoré uskutoční nasledujúca vláda budú rozhodovať nielen o našej budúcnosti, ale aj o budúcnosti budúcich generácií. Potrebujeme, aby ľudia išli voliť, aby sa rozhodli zodpovedne a volili s prihliadnutím na klimatické ambície jednotlivých strán,“ dodala Juríková. Organizácia Greenpeace Slovensko je súčasťou celosvetovej organizácie Greenpeace. Tá vznikla v roku 1969 v kanadskom Vancouveri, sídli v Amsterdame. Hlavnou náplňou organizácie je snaha o celosvetovú ochranu vody, pôdy, ovzdušia a živočíšnych a rastlinných druhov. Greenpeace často organizuje protestné akcie, ktorými sa snaží poukázať na konkrétne problémy v oblasti ochrany prírody a apelovať na vlády jednotlivých krajín, ako aj medzinárodné či celosvetové spoločenstvá krajín, aby nachádzali konkrétne riešenia.

Viac k témam: aktivisti, klimatické zmeny, Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Aktivisti na Bratislavskom hrade zapálili maketu planéty, poukazujú na vážnosť situácie (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Poslanec Národnej rady SR Ondrej Dostál (SaS) zverejnil časť policajného uznesenia z prípadu vydierania exprezidenta Andreja Kisku (Za ľudí) Robertom Ficom (Smer-SD), v ktorom je časť konverzácie vtedajšieho prezidenta so súčasným premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD). Premiér v sms správe napísal Kiskovi, že Fico má záujem o post šéfa Ústavného súdu SR a žiadal ho, aby ho do funkcie vymenoval.

Kiska predmetom špinavej kampane

V prípade súhlasu sľuboval konštruktívny dialóg a upokojenie napätých vzťahov s prezidentom. Fico napokon z boja o post ústavného sudcu odstúpil, keď Kiska verejne vyhlásil, že ho ako sudcu nevymenuje. Pravosť komunikácie potvrdil počas výsluchu samotný Pellegrini. „Andrej Kiska sa stal predmetom špinavej kampane, za ktorou nemôže stáť nikto iný ako Ficov a Pellegriniho Smer-SD. A ešte tomu zrejme nie je koniec. Andrej Kiska v predvolebných diskusiách Pellegrinimu Ficove vyhrážky prednesené v jeho prítomnosti, alebo prinajmenšom s jeho vedomím pripomenul, ale Pellegrini sa tváril ako svätý za dedinou. Nebudem zverejňovať celé uznesenie so všetkými prepismi ich vzájomnej komunikácie, ale jednu podstatnú vec musím,“ napísal na sociálnej sieti Dostál. „Vieš že on by už veľmi chcel odísť. A jediné riešenie pre neho pripadá predseda US. To posolstvo je skôr že by to veľmi chcel a na oplátku ponúka veľmi konštruktívny dialóg a snahu o upokojenie situácie na všetkých frontoch, kde nejaké problémy by mohli byť. Ale je pravda, že ak sa mu tento odchod nevydarí, tak mu asi nič iné nezostane ako len tvrdo bojovať až do konca,“ písal Pellegrini podľa uznesenia Kiskovi.

Pellegrini mal klamať

Podľa Dostála sa v súčasnosti ukazuje antikampaň voči exprezidentovi práve pre spomínaný odchod Fica na ústavný súd. „Odchod na ústavný súd sa Ficovi nevydaril. Konštruktívny dialóg a upokojenie situácie teda nenastali. A teraz vidíme, čo Pellegrini myslel tým Ficovým tvrdým bojovaním až do konca,“ doplnil Dostál. Andrej Kiska na tlačovej konferencii povedal, že zverejnené uznesenie je dôkazom vydierania, o ktorom už v minulosti hovoril. Tiež má podľa neho dokazovať, že premiér Pellegrini klame. Kiska doplnil, že nevedel o tom, že Dostál plánuje policajné uznesenie zverejniť na sociálnej sieti.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, volebná kampaň
Zdroj: Webnoviny.sk - Dostál zverejnil správy medzi Kiskom a Pellegrinim, potvrdzujú tvrdenia exprezidenta o vydieraní © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Ešte pár dní a Slovensko sa zbaví „ficizmu", ktorý ho dvanásť rokov kvári a ničí. Na záver volebnej kampane pred parlamentnými voľbami to dnes vyhlásil šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič na Námestí SNP v Bratislave. Zároveň dodal, že nič však ešte nie je rozhodnuté, aj keď neverejné prieskumy by mohli OĽaNO dodávať optimizmus.

Matovič chce vysokú volebnú účasť

Podľa Matoviča je možné po dlhých rokoch „uštedriť“ prehru Robertovi Ficovi a strane Smer – sociálna demokracia (SD), ktorá doteraz vyhrala štyrikrát voľby. Apeloval na ľudí, aby prišli v sobotu 29. februára voliť. „Bez ľudí, ktorí v sobotu využijú právo voliť, žiadny zápas nevyhráme,“ zdôraznil. Jeho snom je, aby bola volebná účasť okolo 75 percent. „Zobudili sme spiaceho draka,“ podotkol na adresu ľudí, ktorí nechodili voliť.

Prenajali si halu

Šéf OĽaNO povedal, že chce otvorenú vládu, ktorá bude robiť pre ľudí a nebude rozlišovať, koho volili. Zopakoval, že by prijal pozíciu premiéra, ak by OĽaNO bolo najsilnejším subjektom vo vládnom zoskupení. „Nebojím sa zodpovednosti a považoval by som za hanbu povedať, že teraz utekám, nech to robí niekto iný. Ale nepredbiehajme,“ podotkol. Na výsledky volieb chce Matovič čakať s ľuďmi bez rozdielu toho, komu dali hlas. OĽaNO preto rezervovalo Mestskú športovú halu v Trnave s kapacitou 2,5-tisíc ľudí. Prísť môže každý, kto sa vopred zaregistruje.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Hnutie OĽaNO podľa Matoviča zobudilo spiaceho draka, Slovensko sa čoskoro môže zbaviť „ficizmu“ © SITA Všetky práva vyhradené.

26.2.2020 (Webnoviny.sk) - Šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič by sa pokúsil vytvoriť vládu s ústavnou väčšinou, ak by ju po parlamentných voľbách skladali strany súčasnej demokratickej opozície.

Pre strany je to veľmi lákavé

„Vzhľadom na to, aké zásadné zmeny Slovensko potrebuje, si myslím, že by bolo hriechom, nepokúsiť sa o niečo také, ak by tak ľudia rozhodli,“ povedal agentúre SITA Matovič. Podľa politológa Tomáša Koziaka bude pokušenie získať ústavnú väčšinu pre vládne strany „veľmi lákavé“. Na vytvorenie ústavnej väčšiny by súčasná opozícia zrejme potrebovala aj stranu Sme rodina Borisa Kollára. „Asi by sme mali počkať na definitívne rozhodnutie ľudí vo voľbách a neporciovať medveďa, ktorý ešte behá po lese,“ odpovedal Matovič na otázku, či by do prípadnej vládnej koalície zobral aj Kollárovu stranu z dôvodu zostavenia ústavnej väčšiny v parlamente.

Záležitosti z minulosti

Politológ Koziak uviedol, že Kollár prináša so sebou mnohé riziká. „Nesie so sebou záležitosti z minulosti. Ak sa objavia nové skutočnosti, môžu novú koalíciu diskreditovať. Ďalším problémom sú neujasnené hodnotové postoje Sme rodina,“ zhodnotil Koziak. Ako ďalej poznamenal, netrúfa si tipovať, či napokon Kollár prípadnú pozvánku do koalície dostane. Koziak si myslí, že veľa bude záležať aj od toho, či bude chcieť koalícia robiť zásadné ústavné zmeny. „Prípadní koaliční partneri asi budú viac proti tomu, aby Kollár vstúpil do takejto koalície. Radšej si povedia, že vláda nebude mať ústavnú väčšinu, ale bude možno stabilnejšia a konzistentnejšia,“ zhodnotil politológ.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020
Zdroj: Webnoviny.sk - Opozícia by na vytvorenie ústavnej väčšiny potrebovala aj Kollára, politológ v ňom vidí riziká © SITA Všetky práva vyhradené.

Strana 1 z 3853

Reklama