31. máj 2020
Facebook
pondelok, 19 november 2018 12:00

Festival Ypsalon predstaví to najlepšie zo slovenskej literatúry

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Trnavský festival spisovateľov Ypsalon predstaví počas štyroch dní v kultúrnom centre Malý Berlín to najzaujímavejšie, čo priniesla slovenská literatúra v poslednom období. Diskusie, besedy a autorské čítania počas štvrtého ročníka Ypsalonu budú od štvrtku 22. novembra až do nedele 25. novembra doplnené o bohatý sprievodný program.

Posledná kniha Krištúfka

Ypsalon otvorí vo štvrtok beseda s minuloročným víťazom literárnej súťaže Anasoft Ondrejom Štefánikom. Okrem neho prídu o svojej tvorbe porozprávať Ján Štrasser, reportér Andrej Bán a súčasťou prvého festivalového dňa bude beseda s vydavateľom pôvodnej slovenskej literatúry Kolomanom Kertészom Bagalom. V ďalších dňoch bude možné v Malom Berlíne stretnúť majstra mysterióznej poviedky Pavla Rankova, dramatika a režiséra Dušana Vicena a svoju najnovšiu knihu príde predstaviť aj Arpád Soltész. Spoločný počin s názvom Pokušenia Dominika Tatarku prídu predstaviť literárny vedec Peter Zajac a filozof Anton Vydra, a o poslednej knihe tragicky zosnulého spisovateľa Petra Krištúfka príde porozprávať jeho priateľ Jozef Dado Nagy.

Program pre deti

Hosťami Ypsalonu budú aj jazykovedkyňa, editorka a prekladateľka Lucia Molnár Satinská, spisovateľka a režisérka Mariana Čengel Solčanská a ďalší. Festival uzatvorí pestrý nedeľný program určený pre rodiny s deťmi. Okrem autorského čítania z detskej knihy Cukrové topánky a dvoch workshopov pre najmenších bude jeho súčasťou divadelné predstavenie anglicko-slovenskej rozprávky s pesničkami, ktorá nadväzuje na najznámejšiu rozprávku Jozefa Cígera Hronského Smelý zajko v Afrike. O programe festivalu spisovateľov Ypsalon informoval Michal Klembara z kultúrneho centra Malý Berlín v Trnave.

Viac k témam: festival Ypsalon, knihy, spisovateľ
Zdroj: Webnoviny.sk - Festival Ypsalon predstaví to najlepšie zo slovenskej literatúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 252 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner