23. október 2019
Facebook
pondelok, 26 november 2018 14:00

Video o Prešovskom kraji ocenili na medzinárodnom festivale

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Videospot o Prešovskom kraji z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska získal prestížne ocenenie na poľskom filmovom festivale FilmAT. Spot s názvom Nechajte sa zviesť bol ocenený v konkurencii krajín z celého sveta cenou Special Award.

Prezentácia trendov v dokumentárnej tvorbe

Ako agentúru SITA informovala Barbora Čechová z KOCR Severovýchod Slovenska, FilmAT festival je poľským členom Medzinárodného výboru filmových festivalov cestovného ruchu (CIFFT) so sídlom vo Viedni. V tomto roku sa konal jeho 13. ročník. Cieľom festivalu je prezentovať najnovšie trendy v dokumentárnej a televíznej tvorbe, ako aj celé spektrum audiovizuálnych diel s cestovateľskou tematikou. Ocenené diela na filmovom festivale kladú dôraz na umeleckú úroveň diela a jeho vplyv na cieľovú skupinu. Festival podporuje rozvoj národných a zahraničných produkcií a organizuje samostatnú poľskú a medzinárodnú filmovú súťaž.

Špeciálne ocenenie

Práve v medzinárodnej súťaži získal spot o Prešovskom kraji s názvom Nechajte sa zviesť ocenenie Special Award. „Veľmi nás teší, že sme získali uznanie za náš propagačný spot v konkurencii z celého sveta. Spot zachytáva turistické atraktivity Prešovského kraja v rozličných ročných obdobiach. Video sa využíva na propagáciu kraja doma i v zahraničí a veľký úspech má aj na sociálnych sieťach,“ informoval riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško. Ako pripomenula Čechová, spot vznikal takmer dva roky. Autorsky sa zadania zhostil Jakub Augustinský. Ústredným motívom spotu je let dravca, ktorý diváka prevedie krajom z rôznych perspektív.
Natáčanie bolo veľmi zaujímavé, navštívili sme množstvo lokalít a každá jedna mala svoje čaro. Práve rozmanitosť štylizácie záberov a zachytenie toho pravého momentu boli pre nás najväčšou výzvou. Z pohľadu režiséra to bolo neskutočné obdobie plné práce s kreatívnym prístupom priamo v teréne a následne v postprodukcii. Dali sme do to srdce a som rád, že video má úspech,“ uviedol k tvorbe spotu Augustinský. Video je dynamické, strieda rôzne pohľady a témy, ktoré spoločne ústia do záverečného sloganu Nechajte sa zviesť. V anglickej verzii bol využitý voľnejší preklad ...Be charmed by Prešov Region. Spot má tri a pol minúty. „Je to prierez zaujímavostí kraja. Materiálu sme mali na niekoľkohodinový dokument, preto bolo náročné vybrať a zostaviť zábery tak, aby sa vošli do 3,5 minútového spotu,“ doplnil Janoško. Video predstavili verejnosti v závere októbra 2017.  

Viac k témam: dokumentárna tvorba, filmový festival, ocenenie, PSK Prešovský samosprávny kraj, videospot
Zdroj: Webnoviny.sk - Video o Prešovskom kraji ocenili na medzinárodnom festivale © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 232 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner