10. august 2020
Facebook
piatok, 08 február 2019 12:00

Foto: Na Plese v opere vyzbierali rekordnú sumu, tisíce eur pomôžu zdravotne znevýhodneným deťom

Written by 
Rate this item
(0 votes)
Devätnásty ročník dobročinného Plesu v opere pomôže opäť rozvoju inkluzívneho vzdelávania – a to najvyššou čiastkou za desaťročie. Výťažok až 270 486 eur bude v plnej výške použitý na naplnenie dobročinného poslania, ktorým je po druhýkrát podpora inkluzívneho vzdelávania. Získanú sumu tak využijú mimovládne neziskové organizácie Nadácia pre deti Slovenska a Koalícia pre deti Slovenska na rozvoj programu, ktorý prispeje k zlepšeniu a rozšíreniu možností vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Plesu v opere Šema Satkeová.

Pozitívne zmeny v spoločnosti

Ples v opere už desať rokov prispieva k pozitívnym zmenám v spoločnosti. Vďaka výťažku z tohtoročného podujatia sa podarilo prekročiť hranicu dvoch miliónov eur, ktoré mohli v plnej výške putovať na podporu rôznych projektov a aktivít. Podujatie si vybudovalo postavenie jedného z najväčších charitatívnych podujatí na Slovensku. „Sme úprimne radi, že tento rok sa nám podarilo prispieť na dobrú vec najvyššou sumou za celé desaťročie dobročinnosti,“ uviedla riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová, ktorá vo štvrtok slávnostne odovzdala symbolický šek Koalícii pre deti Slovenska a Nadácii pre deti Slovenska. Vďaka vyzbieraným financiám mohli byť pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska spustené projekty, v rámci ktorých je v školách s pomocou regionálnych odborných konzultantiek vytvorený priestor na rozvoj vzdelávania, ktoré rešpektuje individuálne potreby všetkých detí.

Rozmanitosť žiakov

"Cieľom je, aby školy dokázali pracovať s rozmanitosťou svojich žiakov, aby dokázali prispôsobiť vzdelávacie podmienky a pedagogické stratégie rôznorodým potrebám detí a vytvoriť tak v triedach pozitívnu atmosféru spolupráce a prijatia bez rozdielu,“ uviedol riaditeľ Nadácie pre deti Slovenska Ondrej Gallo. Ples v opere sa uskutočňuje od roku 2001. Od roku 2010 sa podarilo podporiť vznik a prevádzku troch centier včasnej intervencie, zakúpiť prístroje a vybavenie pre Detské kardiocentrum, pomôcť šiestim perinatologickým centrám, štyrom detským klinikám anestéziológie a intenzívnej medicíny či prispieť na kultúrne podujatia pre zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov. Ples v opere si našiel miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave. Hostiteľom podujatia je od prvého ročníka spoločnosť Orange Slovensko. Zobraziť fotogalériu k článku:
19. Ples v opere 2019 – fotky

Viac k témam: Ples v opere
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Na Plese v opere vyzbierali rekordnú sumu, tisíce eur pomôžu zdravotne znevýhodneným deťom © SITA Všetky práva vyhradené.

Read 271 times

Media

NULL

Image Gallery

NULL

Reklama

Anketa

Rozmýšľali ste o premiestnení Vašej firmy do daňového raja?

áno, už som tak urobil - 14.3%
áno pripravujem sa na to - 35.7%
nie nerozmýšľal som - 35.7%
nie nerozmýšľal som a ani tak neurobím - 14.3%
The voting for this poll has ended on: september 9, 2013

Partneri projektu

judikaty sita

Ekonomický portál financnik.sk Vám prináša

ginal robinson banner